Податки > Відповіді на запитання читачів > ФОП зареєстрований в кінці місяця. Чи треба сплачувати єдиний соціальний внесок?

ФОП зареєстрований в кінці місяця. Чи треба сплачувати єдиний соціальний внесок?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Здравствуйте. Я приватний підприємець. Підкажіть будь-ласка, якщо ФОП зареєстрований в кінці місяця, припустимо 28 чи 30 числа, чи сплачується ЄСВ за цей місяць? Дякую!

Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками ЄСВ не лише за найманих працівників, але й безпосередньо «за себе» (згідно статті 4 Закону № 2464 та пункту 2.1.3 Інструкції №21-5).

На жаль, у питанні не вказано, на якій системі оподаткування знаходиться підприємець.

Якщо ФОП знаходиться на загальній системі, то згідно пункту 3.2 Постанови ПФ від 08.10.2010 №22-2 ФОП сам за себе формує і подає органам Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Форма звіту затверджена Постановою №22-2. Оскільки оплата ЄСВ здійснюється у вигляді авансових платежів (до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада), розмір яких становіть 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної у річній декларації про майновий стан та доходи для сплати авансових сум податку на доходи ФОП (пункт 4.5.2 Інструкції № 21-5), то розрахунок за ЄСВ здійснюється таким ФОПом до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової Декларації. Сплата ЄСВ за результатами року залежить від суми чистого доходу, який отримав підприємець. Тому, якщо ФОП знаходиться на загальній системі та не отримав чистого доходу у місяці реєстрації, конкретно за цей місяць сплачувати нічого не потрібно.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, ЄСВ нараховується та сплачується, починаючи з того місяця, коли було надано статус платника єдиного податку. Якщо заява про обрання спрощеної системи оподаткування подана до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, то платник вважається платником єдиного податку:

— з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виписано свідоцтво платника єдиного податку – для першої та другої групи;

— з дня державної реєстрації – для третьої та п’ятої групи.

ЄСВ нараховується та сплачується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Внески сплачуються до 20 числа місяця, наступного за кварталом, за який він сплачується (наприклад: за перший квартал до 20 квітня).

Тому, якщо ФОП подав заяву на спрощену систему оподаткування до закінчення місяця і обрав другу групу, він вважається платником єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем державної реєстрації. Тобто сплачувати ЄСВ у місяці реєстрації не потрібно.

Якщо підприємець подав заяву на спрощену систему оподаткування до закінчення місяця і обрав третю групу, він вважається платником єдиного податку з дня державної реєстрації підприємцем. Відповідно, ЄСВ треба сплачувати і за місяць, в якому відбулася реєстрація підприємцем.

ФОП зареєстрований в кінці місяця. Чи треба сплачувати єдиний соціальний внесок?
4.1 (81.25%) 16 votes

13 Responses to ФОП зареєстрований в кінці місяця. Чи треба сплачувати єдиний соціальний внесок?

  1. ГЕННАДИЙ:

    державна реєстрація відбулась 23 січня!12лютого надано статус платника єдиного податку.Сказала начальникподатковоі проплатити до 20 лютого+до 138гривень податку ще і 398г.р.н. пенсійний.Коли я сказав що не зароблю за тиждень такі гроші мені було сказано \ТОДІ ЗАКРИВАЙСЯ ПОКИ НЕ ПІЗНО!!!\Я відношусь до 2 групи Пл. Єд. Податку.

  2. Tom:

    У вас чудовий сайт!Дуже часто знаходжу у вас потрібну інформацію. Підкажіть ,будь ласка, чи буде правомірним нарахування штрафу та пені при помилці у податковій декларації платника єдиного податку,якщо воно не призвело до заниження податкового зобов»язання?Не було перенесено податкові зобов»язання 1 кв. в декларацію 2 кв.(відбулася зміна бланку )Уточнююча подана у вересні.

  3. Таня:

    Якщо я написала заяву про закриття у державного реєстратора у жовтні 2013 р.,але у податкому не з’явилася і не написала заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування, чи маю я сплачувати єдиний податок і ЄСВ поки не закриюсь повністю?

    • Здравствуйте. Вы считаетесь плательщиком единого налога, до того времени, как налоговая служба не аннулирует вам регистрацию.
      Основания для аннулирования регистрации плательщика единого налога прописаны в пункте 299.10 Налогового кодекса.
      Среди них можно выделить такое основание как «закрытие предпринимательской деятельности».
      При этом такого основания, как простая подача заявления гос регистратору среди оснований аннулирования регистрации плательщика единого налога, нет.
      Поэтому на данный момент вы являетесь плательщиком ЕН и должны платить единый налог и ЕСВ.
      Вам нужно подать заявление об отказе от упрощенной системы.

  4. Анна:

    Статус платника ЕП наданий 13 серпня. Платник на 3 групі єдиного податку. Найманих працівників немає. Яку суму ЄСВ мені потрібно заплатити???Дякую

  5. Единый социальный взнос вы платите за полный месяц, независимо от того, когда были зарегистрированы, вначале месяца или в конце. Сумма есв за один месяц 1218*34,7%=422,65

    • Юрий:

      Добрый день. Помогите пожалуйста, как начинающему. Хочу выяснить процедуру и какая полная сума оплаты за месяц. Упрощенная система 2 группа 20% ЕН. Я должен до 20 числа заплатить ЕСВ 1218*34,7%=422,65 плюс ЕН 1218*20%=243,6 грн., общая сумма 666.25, все верно? ЕСВ и ЕН платятся на разные счета?

  6. Суммы правильные.
    ЕСВ и ЕН платятся на разные счета.

  7. Олена:

    Якщо ФОП зареєструвався в кінці вересня, а в кінці грудня написав заяву про перехід на спрощену систему оподаткування (3 група), а доходів протягом цього періоду не отримував, то йому теж потрібно сплачувати ЄСВ за себе? І скільки?
    Але в грудні ФОП взяв на роботу 2-ох найманих працівників, то він повинен сплатити ЄСВ за себе і вже за найманих працівників?

    • Здравствуйте. Поскольку вы написали заявление на единый налог только вконце декабря, то весь третий и четвертый квартал вы были на общей системе налогообложения. При условии, что вы не получали доходов, платить ЕСВ за себя вы не должны.
      С зарплаты работников вы платите ЕСВ в общем порядке как и все работодатели.
      В декабре вы тоже были на общей системе и если у вас не было дохода то ЕСВ за себя вы не платите.

  8. Елена:

    Здраствуйте!Помогите пожалуста!Я по договору с 30,06,2014 по 30,06,2015 стояла на пенсийном от соцстраха при едином податке,но с 01,01,2015 написала заяву на загальную систему,тоесть ,что торговать не буду в апреле сдала отчет по нолям и досих пор я не торгую,но сниматься пока не хочу с предпринимателя,скажите я должна была платить всеравно в пенсийный соцстраха каждый месяц?

  9. Марія:

    Добрий день! Якщо я буде реєструватись як ФОП 2 група. То чи потрібно мені буде із першого місяця сплачувати ЄСВ і так декілька місяців припустимо, якщо доходів не буде? Чи це все ж обов’язково, навіть без доходів? Сплачуватиму тільки за себе!

  10. Олександр:

    Доброго дня. Я трішки заплутався. Я подав документи на реєстрацію ФОПа в ЦНАП 29 березня. Мені сказали,що я буду зареєстрований 29-им березня. Я ще не був в податковій і не писав заяву на спрощену систему оподаткування. Чи я змушений буду плати ЄСВ за березень?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.93MB/0.00081 sec