Податки > Відповіді на запитання читачів > ФОП на загальній системі частину року був на єдиному податку. Як заповнити річний звіт з ЄСВ

ФОП на загальній системі частину року був на єдиному податку. Як заповнити річний звіт з ЄСВ

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Здравствуйте. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Перші два квартали 2012 року був платником єдиного податку. Як в такому випадку я має заповнювати річний звіт з єдиного соціального внеску? Які таблиці мені заповнювати?

Підприємці на загальній системі оподаткування є платниками єдиного соціального внеску за себе згідно пункту 4 частини 1 статті 4 Закону «про ЄСВ». При цьому база нарахування ЄСВ визначається для них виходячи з суми річного чистого доходу, який підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та вказаний у річній декларації про майновий стан та доходи.

Згідно пункту 3.2 Постанови правління ПФ «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №22-2 фізичні особи – підприємці подають річний звіт з ЄСВ до Пенсійного фонду один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Тобто, наприклад, звіт за 2012 рік треба подати до 01 квітня 2013 року.

При цьому строки подання річного звіту з ЄСВ для підприємців на загальній системі оподаткування та платників єдиного податку однакові. Форма звіту наведена у додатку 5 до Постанови 22-2. Бланк звіту можна скачати на цій сторінці. ФОП на загальній системі оподаткування заповнює титульний аркуш та таблицю 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями». Підприємець на єдиному податку має заповнювати титульний аркуш та таблицю 2 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)».

Таким чином, якщо підприємець частину року був на єдиному податку, а іншу частину перебував на загальній системі оподаткування він має заповнювати титульний аркуш, таблицю 1, де зазначаються доходи від підприємницької діяльності у період перебування на загальній системі, та таблицю 2, в якій зазначається самостійно визначена база нарахування ЄСВ для сплати суми, не меншої ніж мінімальний розмір страхового платежу.

Партнер публикації: Имеете в наличии свободные средства и думаете куда можно вложить выгодно деньги? http://pasprofit.ru/ предоставит вам много полезной информации и поможет принять приемлемое для вас решение. pasprofit.ru — полезный сайт про инвестиции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *