Як забрати депозит з Приватбанку

Починаючи з 2016 року Приватбанк не видає депозити, а точніше, відпускає ставки в обмеженій кількості і за певних умов. Така поведінка викликана кризою 2014-2015 років: тоді навчені гірким досвідом українські громадяни масово штурмували відділення фінустанови в надії забрати свої вкладення. Наслідки такого збільшення відтоку індивідуальних депозитів не могли не позначитися на загальній платіжній спроможності банку, що спричинило скорочення роздрібного портфеля на 16%.

У сформованій у той період ситуації загальної істерії запевнення керівництва банку в економічній стабільності кредитно-фінансової установи і збереженні всіх гарантій поточних рахунків фізичних та юридичних осіб звучали дещо непереконливо, але все ж таки залишали надію на безпеку вкладів. Трохи заспокоїла хвилювання лише розпочата в грудні 2016 року націоналізація банку, яка послужила своєрідним реанімаційним розрядом для всього економічного сектору країни. Сьогодні ж видача депозитів Приватбанк здійснюється в штатному режимі на умовах і за ставками, зазначеними в індивідуальних депозитних договорах.

Читайте також Як оплатити комунальні послуги через інтернет Приватбанк 24

Ймовірність повернення свого депозиту в Приватбанку

Засумніватися в авторитетності Привату складно. Він є одним з найбільших за величиною капіталу банком України і володіє більш ніж 264 млрд грн. фондових активів, частина з яких, а саме 34%, становлять особисті вклади громадян країни. І незважаючи на численну критику щодо правомірності фінансової діяльності банку та невдоволення ним деяких вкладників, у своїх діях, при вчиненні будь-яких фінансових операцій, Приват керується передусім загальними нормами Постанови НБУ.

Згідно з цим регламентом вкладник може зняти свій депозит як після закінчення періоду його актуальності, так і достроково. При цьому всі відсотки за ставками й сам вклад видається у вихідному грошовому номіналі. У разі ж валютного депозиту виплата здійснюється в грошових знаках, запропонованих клієнтом. Розривається договір з банком у будь-якому найближчому або зручному для власника рахунку відділенні Привату.

Але не варто сподіватися на зняття свого вкладу за один раз у повному обсязі, бо банк піклується про власну безпеку і в якості своєрідної фінансової презервации встановлює чіткі грошові ліміти на одноразові виплати. В цьому випадку розмір повернення становить до 150 тис. грн. в день на 1 людину. Для тих вкладів, які залишилися всередині банку, обслуговування здійснюється на умовах їх початкових договорів.

Дещо відрізняються від колишніх вкладів оформлені депозити Приватбанку після націоналізації — вони мають знижену прибутковість за всіма видами вкладень. Згідно з цими змінами середня ставка депозиту:

  • в іноземній валюті тепер становить 7-8%;
  • у національній валюті (гривнях) не перевищує 2-3%.

Проте, як стверджують експерти, ці тарифи не є протиприродними і цілком відповідають ринковим тенденціям. Як би там не було, очевидно одне — подібне положення Привату за депозитними ставками заганяє його в рамки жорсткої конкуренції.

Що потрібно для зняття депозиту?

У регламенті банку чітко викладені умови та правила закриття депозиту, що передбачають подання клієнтом до найближчого відділення фінустанови і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб письмової заяви на повернення депозиту. Рішення з вимоги виплати ухвалюють протягом 30 банківських днів з моменту звернення. У разі вкладу розміром не більше 250 тис. грн. запитувані кошти відшкодовуються в повному розмірі. При наявності ж на рахунку значної суми, повернення вкладу можливе тільки в судовому порядку.

Читайте також Як відключити послугу скарбничка від Приватбанку

Багато вкладників, стикаючись з проблемою як забрати депозит з Приватбанку, зовсім забувають про роль Фонду захисту вкладень, який виступає фінансовим поручителем власника рахунку перед банком і гарантує повернення клієнту коштів у повному обсязі. Юридичною основою для здійснення ФЗВ своїх повноважень є Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», що дає повний перелік умов можливості або неможливості здійснення повернення депозитного рахунку.

Які потрібні документи? Обов’язково ті, які можуть офіційно підтвердити укладену з банком депозитну угоду. Тобто:

  • оригінальний примірник договору про відкриття рахунку у фінустанові з прописаними в ньому умовами поводження з депозитом, тарифними ставками, терміном дії вкладу та інших деталей;
  • пластикова картка банку на ім’я вкладника;
  • паспорт та ІН;
  • договір поточного банківського рахунку;
  • квитанції та інші документи, що підтверджують фактичне внесення на депозит коштів.

Без цих паперів, при наявності тільки електронної форми вкладу, повернути гроші практично неможливо, адже скріншоти з монітора комп’ютера в суді не є правовим доказом ваших претензій на депозит. Тому оформлення вкладу краще проводити старим, але надійним бюрократичним способом — через укладання паперового договору.

Читайте також Теплі кредити 2017 від Приватбанку

Доля вкладів після націоналізації

Незважаючи на 100% націоналізацію банку, для фізичних і юридичних депозитних вкладників практично нічого не змінилося. Єдину відмінність складає лише те, що тепер відповідальність за гроші клієнтів покладається на державу, яка також забезпечує всебічне збереження вкладів, повноту і своєчасність здійснюваних банком виплат.

Таким чином, постає закономірне питання: а чи варто забирати вклад з фінустанови, яка діє? Відповідь на нього кожен знайде для себе сам, але обґрунтованих сумнівів з приводу того, чи віддає Приватбанк депозити 2017,  все менше. Якщо не йдеться про передчасне розірвання депозитного договору або припинення дії строкових вкладів, то турбуватися просто нема про що.

При поддержке: Работаете с криптовалютами? На сайте incryptos.ru вы можете отслеживать криптовалюты онлайн в реальном времени. Ситуация с курсом криптовалют меняется очень быстро поэтому критически важно слежить в режиме онлайн.

Як забрати депозит з Приватбанку
4 (80%) 11 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *