Ембосовані банківські пластикові картки. Переваги та недоліки

Системи електронних платежів надійно входять у наше життя, поступово витісняючи готівкові розрахунки. За чинним українським законодавством, кожна стаціонарна торгова точка (магазин, супермаркет і пр.), крім ринків і прирівняних до них місць здійснення торгівлі, на території України, повинні пропонувати покупцеві можливість вибору: розплатитися банківською карткою або готівкою грошовими коштами. Відсутність терміналів прийому електронних платежів веде до адміністративної відповідальності керівництва та штрафних санкціях згідно Адміністративного Кодексу України.

Спонсор статті: Знайшли у зарубіжному інтернет магазині яку небудь річ, яка вам дуже сподобалася, але ви не знаєте як зробити замовлення? Сервіс http://dostavkain.com/ допоможе вам купити будь що та будь де.

Причини державної підтримки електронних платежів

Бажання держави скоротити готівковий обіг зрозуміло і легко пояснити. По-перше, електронні платежі легко відслідковуються через банківську систему і їх достатньо легко проконтролювати. По-друге, як би якісно виготовлені не були банкноти національної валюти, з часом вони все одно зношуються, теж стосується і розмінної монети. Тому, держава змушена час від часу робити заміну зношених купюр на нові. Це вимагає великих матеріальних витрат на виготовлення самих банкнот і розробку нових ступенів захисту від підробки.

Пластикові картки в Україні та їх види

У нашій країні пластикові банківські картки з’явилися досить давно, проте населення (особливо старше покоління) ставиться до них з недовірою. І на те є свої причини, адже дуже часто гроші з банківських карт крадуть, про це часто розповідають ЗМІ на всіх рівнях. Вирішити дану проблему (або принаймні сильно ускладнити завдання шахраїв) покликані так звані ембосовані банківські картки. Що це таке, в чому їх відмінність від звичайних банківських карт розберемося в даній публікації.

У загальному випадку емобосована карта — це карта, на яку інформація про її власника, термін дії, номер картки, назва організації (для корпоративних клієнтів), видає установі банку і пр., наноситься шляхом спеціального тиснення. Назва карти походить від англійського слова emboss, що в перекладі позначає механічне видавлювання.

Виготовлення ембосованих карт банку

Процес ембосування карт достатньо довгий і трудомісткий. Це операція проводиться за допомогою спеціальної машини, яка називається ембоссер. Кожна з таких машин має певний набір символів. У цей набір, залежно від комплектації, можуть входити літери латинського або російського алфавітів. Розмір кожної з букв в наборі строго регламентований і може бути або трьох, або п’яти міліметровим. За допомогою ембоссера неможливо нанести яку небудь емблему або логотип випускового банку або організації. У наборі символів для тиснення не передбачені якісь спеціальні позначення, так замість знаку, що позначає номер карти, використовується латинська буква N. Видавлені символи на карті повинні розташовуватися не ближче ніж 5-6 мм від краю картки, інакше вони можуть легко деформуватися самі і зробити карту непридатною для подальшої експлуатації.

Для того щоб надати карті особливий шик, видавлені символи зазвичай фарбують. Кращими вважаються три кольори — золотий, срібний або чорний. Інші кольори наносяться на карти дуже погано і зі зрозумілих причин використання, скажімо, білого або синього кольору для цих цілей неможливо. Хоча на практиці фарба на опуклих символах часто стирається, і це зрозуміло, адже вона нічим не захищена і в першу чергу витирається при використанні картки, та й просто при носінні її у відділенні портмоне. Тому, в останніх варіантах таких карт фарбою не користуються, але від цього зовнішній вигляд карти аніскільки не постраждав.

Останні розробки в області ембосування

Останні розробки в цій галузі дозволяють встановити в ембосованій картці маленький чіп, на якому також міститься інформація про власника, залишок грошових коштів у нього на рахунку і багато іншого. Крім того, наявність такого чіпа в картці, значно ускладнює доступ до інформації по карті для сторонніх осіб або шахраїв. Ще одним нововведенням такого типу карт, в нашій країні є наявність фотографії власника на звороті картки. Це дозволяє ідентифікувати власника картки без пред’явлення яких небудь інших документів. Тому власник такої карти може переводити гроші в готівку в будь-якому відділенні банку, який видав йому таку карту без пред’явлення паспорта або іншого документа, що його замінює.

Переваги ембосованих карт банку

До незаперечних переваг такої карти відноситься те, що її практично неможливо підробити. Відтак з неї неможливо вкрасти «кровні » її власника. Навіть у випадку втрати такої картки її власник може не поспішати з її блокуванням. Адже така карта має достатньо ступенів захисту і при відповідальному ставленні з боку продавців торгових мереж унеможливлює безконтрольні витрати коштів з неї. Термін дії такої карти, як правило набагато перевищує термін дії звичайної карти. Якщо банк, що видав таку карту має точки еквайрингу (надання знижок при розрахунку карткою банку в місцях торгівлі і надання послуг), то підрахувати надані знижки для співробітників банку не складе особливих труднощів.

Банки, які піклуються про безпеку проведення електронних розрахунків їхніми картками, а також захисту коштів своїх клієнтів від посягань третіх осіб, пропонують користуватися тільки картами такого типу. Виняток можуть становити лише дебетові рахунки, які відкриваються для разових виплат, або з ініціативи самого клієнта. У випадках коли оформляється великий кредит або депозит з вільним доступом, то наявність такої карти у клієнта стає просто обов’язковим. Якщо клієнт здійснює поїздки за кордон і розраховує там користуватися своєю карткою, банк обов’язково запропонує йому ембосувати її, оскільки там це звичайна практика, а карти іншого типу там можуть не обслуговувати і не приймати для оплати.

Єдиний недолік ембосованих карт банку

Єдиним недоліком ембосованої картки для клієнта банку є те, що на її виготовлення піде від 7 до 14 днів у різних банках України. Але, якщо врахувати всі переваги, які отримує клієнт, то цей недолік виглядає нікчемним.

Ембосовані банківські пластикові картки. Переваги та недоліки
1 (20%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *