Доплата до мінімального страхового внеску у Пенсійни Фонд для єдинників та платників фіксованого податку. Тепер все законно

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Колись давно, а саме 14.04.2009 року Пенсійний Фонд України прийняв постанову №366 “Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”, яка зобов’язувала платників єдиного та фіксованого податків доплачувати до мінімальної суми страхового платежу. Проте після хвилі обурення з боку підприємців цю постанову було визнано незаконною. Адже Пенсійний Фонд не може приймати такі рішення самостійно.

Проте ПФ у будь якій країні є дуже великою силою, а Україна не є виключенням. Відповідно, якщо правління ПФУ захоче щось зробити, то вони досягнуть своєї цілі чого б їм це не коштувало.

08.07.2010 року було прийнято Закон України “Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»” № 2461-VI, пункт 2 якого змінює 4 пункту 8 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме він свідчить:

фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Отже тепер, підприємці – платники єдиного та фіксованого податків повинні кожного місяця доплачувати до мінімальної суми страхового внеску до Пенсійного Фонду.

Скільки тепер треба доплачувати?

Розмір мінімального страхового внеску визначається у сумі 33,2% від розміру мінімальної заробітної плати. Підприємці сплачують певну суму до пенсійного у складі податку (42% від суми єдиного податку та 10% від суми фіксованого податку).

Якщо мінімальна заробітна плата на період з 01.07.2010 р. до 30.09.2010 р. складає 888 грн., то мінімальний страховий внесок дорівнює 888 * 33,2% = 294,82 грн.

Платник єдиного податку, що сплачує 200 грн. єдиного, тепер повинен доплачувати до пенсійного щомісячно 294,82 – (200*42%) = 294,82 – 84 = 210,82 грн.

Платник фіксованого податку, що сплачує 100 грн., тепер повинен буде доплачувати до пенсійного щомісячно 294,82 – (100*10%) = 294,82 – 10 = 284,82 грн.

Отже, шановні підприємці. Тепер ваші щомісячні витрати зростуть на вище зазначену суму завдяки Пенсійному Фонду та Закону  № 2461-VI.

Перелік використаних джерел

 1. Постанова ПФУ “Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування” від 14.04.2009 №366.
 2. Закон України “Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»” від 08.07.2010 № 2461-VI.

Доплата до мінімального страхового внеску у Пенсійни Фонд для єдинників та платників фіксованого податку. Тепер все законно
5 (100%) 1 vote

49 Responses to Доплата до мінімального страхового внеску у Пенсійни Фонд для єдинників та платників фіксованого податку. Тепер все законно

 1. Маренюк Дмитро:

  В мене просто слів немає на те, що відбувається в країні — добралися вже й до ПП, бюджетні дирки ними закривают. Хіба ПП найбагатші люди????? В мене, наприклад, дохід в місяць скаладає в середньому 4.5 тис. грн. То я біля 500 гривень буду змушений платити державі — ЗА ЩО????????????????????????????????????????????????77

 2. За що платити державі це питання, звісно, дуже складне. На доплату до мінімального страхового внеску можна подивитись і з іншого, позитивного, боку. Страховий стаж у підприємців тепер буде збільшуватись місяць у місяць завдяки сплаті повної суми до Пенсійного Фонду.

 3. stoir:

  Доплата введена не во благо предпринимателя, а во благо Тех кто принял это решение ,
  Ониж сами не платят в ПФ , а пенсию получать Хотят , и причем не минимальную, которую будет получать платящий взносы, а ДЕПУТАТСКУЮ !!!!

 4. Дмитрий:

  Ублюдки!!! Больше сказать нечего.

 5. Александр:

  Вопрос! Если я работаю официально в школе, и попутно занимаюсь предпренимательством как мне быть? И зачем платить два раза в пенсионный фонд (в школе уже идут отчисления в ПФ)?????

 6. Mykola:

  Я як ПП останні місяці отримую в місяць від 1500 до 2000 грн.. Сплачував 200 грн., а тепер майже 450 грн. в місяць. Всьому виною те, що уряд, президент і парламент пішов на поводу в МВФ.
  Брати, друзі, товариші, сестри, всі ті кому образливо за таке ставлення до нас влади… невже ми будемо мовчати.
  Малий бізнес бють, а він мовчить!?
  Пропоную створити в соціальних мережах типу ВКонтакте та ін. групу і інформаційно обєднуватись проти зазахань влади на наші права.
  У минулому році я виграв суд проти уряду Тимошенко і не сплатив до ПФ. Давайте доведемо, що ми не лохи, яких можна оббирати! Хай Ахметова, Пінчука і інших олігархів обкладають податками, а не виводять економіку з кризи за наш рахунок!

 7. Mykola:

  мій мейл для тих, хто готовий активно діяти по захисту власних прав:
  Porjadok@ukr.net
  політична діяльність нас не цікавить і не повинна цікавити.
  наша мета буде — скасування закону №2461-VI від 08.07.2010 року та недопущення звуження прав малого бызнесу пыд час прийняття Податкового кодексу

 8. Mykola:

  пишыть ы будемо об’єднуватись в громадянську кампанію проти звуження наших прав
  щодо політиків, то не підтримуватимемо нікого, адже будь-яка влада п’є кров. і сьогодні це наша кров!
  не дамо упирям нас загнати в тінь!

 9. stoir:

  Не уверен, а точнее сказать Я УВЕРЕН , что мелкий писк в форумах и Блогах даст хоть какой либо результат, Писатели Законов прекрасно уже усвоили что народ — Это Быдло, и из Ярма его выпускать нельзя, иначе почувствовав свободу Начнут бунтовать , Хоть это и не реально, Хохол тянул лямку и Будет её молча тянуть, а за вилы не возьмется !!! Он только соседа будет подстрекать , а сам в подвале отсиживаться, и ждать когда его Хата окажется не СКРАЮ, А КРАЙНЕЙ !!!

 10. Андрій:

  Чому ПП не мають доплачувати до ПФУ???? потім через років 20 кожний з них захоче мати хоч мінімальну але пенсію, а хто має доплатити за них? внуки чи хто?
  а скільки на вашу думку, шановні ПП, береться податків з офіційно нарахованої зарплати, з суми 2500 грн. на руки отримую 2000 грн., і це при тому що ПП може мати дохід в місяць і 4,5 тис. і 10 тис. і більше….для людини яка отримує 5 тис. легше заплатити 400 грн. ніж для людини з ЗП 2,5тис…є багато інших податкових ляпів за скасування яких треба боротись — але на мою думку це не повинно стосуватись цієї доплати до ПФУ.

 11. stoir:

  Андрій
  Август 11, 2010 в 07:47

  Чому ПП не мають доплачувати до ПФУ???? ,,,,,,,
  == Сказано красиво, но с озлобленностью, Я являюсь ПП , но для того чтобы заработать ТЫСЯЧИ гриве , как вы говорите , сначала я должен был накопить сначала пару десятков ТЫСЯЧ, для того чтобы закупить какое-нибудь оборудование, начать самостоятельно работать, нанять работника, что-бы больше производить, Платить НАЛОГИ, отчислять во все фонды, и в пенсионный в том чилсле за наемного рабочего, И ЕСЛИ У ТЕБЯ НАЧИСЛЕНА ЗАРПЛАТА В 2500 а на руки ты получаешь 2000, ( это всеголишь у тебя удержали ПФ 2% , ПДН 15% и ФС 1% ) в это же время Твой Хазяин заплатил за тебя ПФ 33.2 % ( 880 грн. ) и еще остальные отчисления в фонды , плюс полпатента — ИТОГО что получается ТЫ заработал своему работодателю , который еще заплатит комуналку, аренду помещения и тд.и тп . Да, на фоне всего Этого , доплата в ПФ мизер, но сколько можно Обдирать народ, который пытается сам заработать и дать возможность зарабатывать другим, В НАШЕМ ГОСУДАРСТВЕ ВСЕ ВО БЛАГО ЛЮДЕЙ, НО ТЕХ КТО РАБОТАЕТ, ЗА ЛЮДЕЙ НЕ СЧИТАЮТ , Люди — это ……….

 12. amorak:

  А скажите пож., если я закрываю СПД-ФО до 15 сентября, мне нужно будет в обязательном порядке заплатить за июль, август и сентябрь в Пенсионный Фонд или же нет? Если нет то чем я могу аргументировать в свою пользу?
  Спасибо

 13. Треба платити за той час, коли ви були зареєстровані як підприємець. Ваші обов’язки сплати податків та внесків у пенсійний фонд припиняються тільки тоді, коли ви напишете заяву на закриття. Коли ви будете збирати документи для аудиту, ви обов’язково підете у ПФ, та там вас змусять заплатити. Інакше вам не видадуть довідку.

 14. amorak:

  Спасибо за ответ. Думаю может мне тогда лучше не закрывать СПД, а перевестись с единого налога на общую систему (что бы когда понадобиться опять СПД не бегать и открывать заново), и каждый квартал здавать декларацию о доходах и раскходах с ноликами. Скажите еще пож. читал, что если на общей системе налогооблажения предпринимательскую деятельность не ведешь, то кроме сдачи вовремя декларации (естественно с нулями) ничего больше не надо, так ли это? И обьясните пож. будет ли к моему случаю (если декларации будут с нулями) применяться обязательная уплата авансованых платежей по налогу с дохода?
  Спасибо.
  С уважением Алексей.

 15. Нет. Давайте рассуждать логически. Декларации с нулями, нет деятельности — нет налога с доходов (применительно к общей системе налогообложения).

 16. amorak:

  Спасибо большое, теперь разобрался.
  Еще и напишу заявление в вольной форме на имя инспектора, чтобы не насчитывала авансовый платеж, так как деятельность вести временно не буду.

 17. Леся:

  Підкажіть, будь-ласка, я платник фіксованого податку, з початку року здаю декларацію про нульові доходи, так як діяльності не веду. Чи потрібно буде сплатити ці внески до ПФ?

 18. Леха:

  RE:Андрій

  А ты Андрей попробу организуй что-нибудь, а если ты это сможешь организовать все официально и это будит приносить прибыль…вот тогда и пиши такие коменты типа вы при бабках-вы и платите. А ты не думал что с твоей зарплаты ты платишь копейки в пенсионный фонд, а вод предприниматель за тебя пошляет 33 %. Да и вообще в самое простое дело ты даже не представляешь сколько надо скинуть энтузиазма, энергии, и денег.А тут эти идиоты еще такие законы принимают….Нахрен мне этот пенсионное страхование, которе скоро вообще будит с 65 лет….когда средний прожиточный возврат у мужчин 62. Это не развод, это тупое кидалово на деньги….А самое обидное то что у нас тупой народ..он просто молчит, его порят, а он молчит…И поверь мне что я как хозяин, я себя никогда не накажу, и све мои расходы опять отразятся на ВАС, например, ты можешь меньше получать, для тебя можно поднять цену, да и просто за тебя можно не платить…мне легче заплатить штраф чем отдавать такие деньги

 19. Леся, те що ви здаєте декларацію про доходи з нулями не значить що ви не сплачуєте фіксований податок щомісяця. Доплачувати до мінімального страхового внеску до Пенсійного фонду ви теж повинні.

 20. Василь:

  Нажаль до Закону я ще не добрався(тобто не читав) але я не розумію чому потрібно сплачувати за липень,якщо сам закон був ухвалений лише 08.07.10р.???

 21. Цей закон набрав чинності з дня опублікування. Тобто з 08.07.2010. Отже у липні його вимоги вже діють та сплачувати треба.

 22. Леонід:

  Скажіть будь ласка, хто знає, а пенсіонерів приватних підприємців це теж торкається, чи ні?

 23. В законі про пенсійне страхування немає виключень з тих хто повинен доплачувати, отже доплачувати повинні всі.

 24. Віталій Башлай:

  До влади прийшли бандити,їм наші проблеми до ФЄНІ,до зими 2010 в кращому випадку допрацюємо,далі колапс,це тільки початок.Не для того бандити прийшли до влади,щоб ділитись,а набивати кишені.Їм в падлу поділитись награбованим,ще й придумали собі податкові канікули,знищують малий та середній бізнес,голотою краще управляти,для чого їм суперники ,змести негайно цю срань,п»явки вонючі.

 25. Aleksandr:

  Невже всім байдуже??? Не повставши проти влади ця країна буде в ярмі завжди… І ваші діти теж…
  Робіть висновки…

 26. Лідія:

  Звичайно, закон дурнуватий! Але інакше і бути не може. У нас закони пишуть випадкові і байдужі люди з мінімальною освітою.
  Дивує те, що держава не враховує того, що підприємці створюють і собі, і громадянам України робочі місця і несуть відповідальність за життя працівників.

 27. ваиаии:

  вы с пенсионного фонда такие #### нет что бы помочь людям хихикают твари

 28. антон:

  я инвалид великой отечественной войны, пенсионер, тоже должен платить в пенсионный, нахожусь на фиксованом, Закон про статус ветеранов ВОВ освобождает инвалидов войны от всех налогов (стаття 13, п23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту)

 29. Petr:

  Один из вопросов, и очень важный, остался без ответа. Если человек имеет постоянное место работы (например, в школе) и попутно подрабатывает как СПД, то он тоже должен доплачивать в ПФ? Но ведь на основной работе все выплаты производятся! Так нужно доплачивать в этом случае в ПФ или нет?

 30. Лілія:

  Люди, пора щось робити, наші чиновники, наша *** влада нас просто добиває, скільки вже можна здирати з нас гроші

 31. natali:

  Скажіть, будьласка, ПП-пенсіонери мають право взагалі не платити внески до пенсійного фонду? Адже вони вже отримують пенсію…

 32. Внески до Пенсійного Фонду не відносяться до податків. Щоб остаточно роз’яснити ситуацію: ДОПЛАЧУВАТИ ДО ПФ ПОВИННІ ВСІ. І не має різниці, чи пенсіонер ви, чи працюєте на офіціній роботі. В законі про «Загальнообов’язкове пенсійне страхування» немає виключень з правил.

 33. виктория:

  у людей разные доходы, кто-то получаеь 4-5 тыс в месяц, а у меня стоит холодильник с напитками у меня зарплата всего 1000выходит!!вы понимаете что творите????100грн-плачу ед,налог,плюс 1%от выручки на развитие виноградарства и еще прийдеться 280отдать в ПФ!!!!!НУ И ЧТО У МЕНЯ ОСТАЕТСЯ, ЧЕМ МНЕ КОРМИТЬ СЕМЬЮ

 34. alexx:

  являясь СПД нахожусь на едином 200грн. заработок за год составляет 11-12 тыс грн. честно говоря временами голова раскалывается за что семью кормить, а теперь с доплатой в ПФ в 210грн наше справедливое и не жадное (по словам некоторых) забирает ровно половину зароботка, заработанного собственным горбом в дожди и морозы. это даже не произвол, а беспредел!!!!!!!!!
  одно желание- начистить рыло каждому, кто приложил свою руку к созданию этого закона. шоб им руки поодсыхали и скрючились, чтоб ручка в руке не держалась. поставили всех ПП в позу и поганяют. продумали до мелочей всё!!!!!!!!
  и чтоб даже человек не смог сдать документы СПД и освободился от этого ярма, всёравно, сдохнеш-но заплатишь. выход вижу только в активных действиях через суд

 35. максим:

  подскажите пожалуйста у меня единый налог 100 грн а доход у меня 400 грн в месяц, – сколько мне нужно платить в ПФ?

 36. Хмарик:

  http://www.nibu.factor.ua/ukr/golden/doc.html?id=15965 тут есть таблица где расписано сколько надо платить. Кто знает какая ответственность за неуплату єтой доплаты?

 37. мак:

  100+350=450за всё.

 38. ludoosya:

  Вы правы нас ЧП не считают за людей.Давайте протестовать.

 39. В'ячеслав:

  Шановні підприємці та ті, котрі отримують з/п за їх (наш) кошт з наших з Вами податків!

  А що Ви скажете на те, що Закон вiд 08.07.2010 № 2464-VI набувеє (набув) чинності з 01.01.2011 р.?

  Те що він був прийнятий 08.07.2010 р. не означає (означає), що від діяв?

 40. В'ячеслав:

  Чи повинен я робити доплату до мінімального страхового внеску у Пенсійни Фонд за останні 6 місяців 2010 року коли закон був прийнятий але не набув чинності??
  Дякую!

 41. Міша:

  я індалід 2 групи (з 1994р), постраждалий внаслідок аварії на ЧАЕС віднесений до 1 категорії (з 1994 р).
  ПП з доходом в середньому 2000 грн

  враховуючи що в законі про ПФ немає виключент я теж маю платити доплату??А за що жити?

 42. Наталья:

  Закон про единый внесок- просто обалдеть !Заработал,не заработал—а платить !А с чего!?Кого волнует.Стою на рынке со шмотками-торговли нет.Покупательская способность-на нуле.Январь слава богу вышла на нули-хватило заплатить за налог 50г и задолженность в пенсионный за два месяца(работаю с ноября).

 43. stoir:

  Наталья Says:
  Февраль 23rd, 2011 at 6:01 дп

  А кто вам СКАЗАЛ, что ваш доход волнует правительство, ОНИ считают только свою прибыль,по их мнению предыдушее правилельство Получило не мало дохода от приватизации и реприватизации , А им ничего с эого не досталоь ,да и продавать больше нечего, ВОТ и они и вынужденны НАРОД обирать, поймите и их, ОНИж хотят Кушать !!! Да еще и МВФ на них наседает, денег не дасть если народ гнобить не будут!

 44. валя:

  валя. я платник единого податку,а з липня2010р. по січень 2012р. була і відпустці по догляду за онучкою до3-х р. і отримувала допомогу по 130грн. чи враховується період відпустки у стаж.

 45. валя:

  валя. якщо вносити доплату до страхового внеску не мінімальну,а наприклад700грн. в місяць платнику единого податку як це вплине на розрахунок пенсії.

 46. Алла:

  Доброго дня! Можливо хтось дасть правильну відповідь на таке питання? Мій чоловік, ФОП (Вантажні перевезення), здав свій тягач в оренду фірмі, яка займається перевезенням вантажів. Він же і працює там водієм. Доплата в ПФ відчисляється з його з/п, а також, ще окремо, він сплачує цю ж доплату, тому, що є платником єдиного податку. Виходить у ПФ сплачується подвійна сума. Як правильно це робити, щоб не переплачувати?

 47. Алла, він не переплачує. Він і повинен стільки платити.

 48. Оксана:

  Доброго дня. Чи правда, що ФОП може на протязі року брати відпустку і лікарняний і за цей час не сплачувати єдиний податок і внесок в пенсійний фонд? Дякую.

 49. Алла:

  Доброго дня.Підкажіть ,будь-ласка.Я ПП на ЄП,перебуваю з листопада місяця в декретній відпустці.Чи повинна я сплачувати за себе «Доплата до мінімального страхового внеску у Пенсійни Фонд «?
  Дякую за відповідь.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *