Додаток 5 до декларації з податку на додану вартість. Скачати бланк

Додаток 5, який називається «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», додатково подається разом з декларацією з ПДВ у випадках, коли потрібно розшифрувати суми податкового зобов’язання або податкового кредиту. Якщо в цих рядках немає даних про ПДВ, Додаток 5 не потрібно заповнювати та надавати разом з декларацією. У першому розділі Додатка 5 під назвою «Податкові зобов’язання» можна знайти розшифровку сум податкових зобов’язань, інформація ж про податковий кредит знаходиться у другому розділі.

Заповнюючи Додаток 5, потрібно враховувати той факт, що в нього не вносяться всі рядки Реєстру, а розшифровка податкових зобов’язань та кредиту робиться тільки в розрізі контрагентів. Для того, щоб виконати роботу грамотно, потрібно зробити угруповання операцій по контрагентам, в ролі яких виступають постачальники та покупці. Іншими словами, інформація про виписку декількох податкових накладних якомусь одному покупцеві повинна виглядати як один рядок в Додатку 5. Це допомагає виключити помилки, пов’язані з великою кількістю внесеної розрізненої інформації, зменшити кількість рядків, що зручно для перевірки та аналізу даних, а також скоротити час підготовки потрібних паперів, якщо бухгалтер збирається здійснювати вибірку даних вручну.

Правильне заповнення документів дозволить уникнути таких неприємностей, як прохання виправити дані або ж внести корективи. У Додатку 5 варто звернути особливу увагу на третю графу другого розділу, саме там відображається інформація про періоди виписки документів, пов’язаних з податками, накладними, які зможуть надати право отримання податкового кредиту.

Квартальні платники податків зобов’язані групувати інформацію не тільки по певних постачальникам, але і за часом виписки накладних. Таке правило також націлене на запобігання всіляких помилок, неточностей і зайвих проблем. Згідно з правилами заповнення документів, податкові накладні, отримані від одного постачальника в різні періоди часу, повинні бути занесені в кілька рядків із зазначенням всієї потрібної інформації. Таким чином, головну роль при заповненні документації грає не тільки ім’я постачальника, але і час отримання накладних. Знаючи ці прості правила, бухгалтер або зацікавлена особа зможе без проблем підготувати документи для звіту в податковій.

Додаток 5 до декларації з ПДВ. Скачати бланк

Додаток 5 до декларації з податку на додану вартість. Скачати бланк
Оцініть статтю

One Response to Додаток 5 до декларації з податку на додану вартість. Скачати бланк

  1. Любов:

    Додаток 5 до декларації з ПДВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00034 sec