Додаток 2 до декларації з ПДВ (податок на додану вартість). Скачати бланк

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

На даний момент форма, порядок заповнення та подання Додатка 2 до декларації з ПДВ «Довідка щодо залишку від’ємного значення» (далі Додаток 2) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України № 678 від 23 листопада 2013 року.

Подання Додатку 2 обов’язкове всіма суб’єктами господарювання, які згідно статті 180 ПКУ зареєстровані як платник ПДВ і подають загальну декларацію (код 0110) або уточнюючий розрахунок до цієї декларації, у разі якщо заповнюється рядок 22 поточної декларації або уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань, у зв’язку з самостійним виправленням помилки. Відповідно до статті 48 ПКУ відсутність в пакеті звітності Додатка 2 при подачі декларації з ПДВ або уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань, в яких заповнено рядок 22, веде до того, що звітність визнається неприйнятою.

Статті 202 і 203 ПКУ передбачають такі строки подання Додатка 2:

  • У разі застосування місячного звітного (податкового) періоду, на протязі 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем такого місяця.
  • У разі застосування квартального звітного (податкового) періоду, в перебігу 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем такого кварталу.

Згідно пункту 49.18 ПКУ якщо останній день подачі Додатка 2 припадає на вихідний або святковий день, то термін переноситься на перший, наступний за ним робочий день.

Згідно пункту 203.2 ПКУ сплата податку зазначеного в декларації з ПДВ має відбутися не пізніше 10 календарних днів наступних за граничним терміном подання такої декларації. Терміни сплати не переносяться, якщо останній день потрапив на святковий або неробочий день.

У «шапці» бланка Додатка 2 вказуються період, за який подається або уточнюється звіт і реєстраційні дані платника податків. У табличній частині розшифровуються відповідні цифри з рядка 22 декларації з ПДВ або уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань.

Скачати бланк додатку 2 до декларації з ПДВ ви можете за посиланням нижче.

Приложение 2 к декларации по НДС (налог на добавленную стоимость). Скачать бланк

Додаток 2 до декларації з ПДВ (податок на додану вартість). Скачати бланк
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.5MB/0.01429 sec