Податки > Бухгалтерський облік > Деякі особливості подання та виправлення помилок у повідомленні про прийняття працівника на роботу

Деякі особливості подання та виправлення помилок у повідомленні про прийняття працівника на роботу

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

З 01 липня 2015 р. вступила в силу Постанова КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» № 413 від 17.06.2015 р. невиконання якої передбачає чималі штрафні санкції. В цій статті ми надамо відповіді на питання, які виникають у роботодавців найчастіше.

Які терміни подання повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу надається до органів державної фіскальної служби до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Хто повинен подавати повідомлення про прийняття на роботу керівника новоствореного підприємства

Міністерство соціальної політики України у листі від 18.09.2015 р. N 14209/0/14-15/13 зазначило, що відповідно до Постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 р. повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою. Отже, при прийнятті на роботу керівника новоствореного підприємства інформація про його прийом має бути підписана особою, яка визначена внутрішніми документами підприємства або установчими документами.

Чи потрібно подавати повідомлення при оформленні працівника за сумісництвом

На офіційному сайті Держпраці надано пояснення, що при оформленні працівника на роботу на умовах сумісництва як зовнішнього, так і внутрішнього, укладання трудового договору є обов’язковим. Таким чином, при прийнятті на роботу працівника за сумісництвом (зовнішнім або внутрішнім) обов’язково подавати відповідне повідомлення до ДФС.

Як бути у випадку коли на підприємстві проходять виробничу практику студенти

Зазвичай на час проходження практики складається договір між навчальним закладом та підприємством без прийняття студенту до штату. Оплата праці практиканта здійснюється згідно акту виконаних робіт на умовах договору цивільно-правового характеру. В таких випадках повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДФС не подається.

В разі якщо на підприємстві маються вакантні посади, які відповідають навчальній програмі з практики, то відповідно «Положення про проведення практики студентами вищих навчальних закладів України», затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 р. №93 можливо на час проходження студентами практики оформлення з ними трудових договорів. В цьому випадку подання повідомлення по прийняття працівника на роботу є обов’язковим.

Хто повинен подавати повідомлення, якщо працівник прийнятий на роботу до філії підприємства

Відповідно до Постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 р. повідомлення по прийняття працівника на роботу надається до фіскальної служби за місцем сплати єдиного соціального внеску. Якщо ЄСВ сплачує лише головне підприємство, то й повідомлення повинно надаватися головним підприємством. В разі, якщо відокремлені підрозділи самостійно сплачують ЄСВ, то й відповідальність за надання повідомлення несуть саме вони.

Чи потрібно повідомляти фіскальну службу про прийняття на роботу нерезидента

Іноземні громадяни, які працюють в Україні, мають такі ж самі права та обов’язки в трудових відносинах, що й громадяни України. Відповідно до статті 24 Кодексу Законів про працю працівник не може бути допущеним до роботи без оформлення трудового договору. Таким чином, при прийнятті на роботу іноземного громадянина потрібно оформлювати відповідний наказ та подавати повідомлення про прийняття працівника до фіскальної служби.

Як виправити припущену помилку в повідомленні про прийняття на роботу

В разі, якщо після надання повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДФС виявились помилки в написанні прізвища, ідентифікаційного коду або в інших даних, потрібно надати скасовуюче повідомлення. Міністерство соціальної політики в листі від 09.10.2015 № 1336/13/84-15 зазначило, що в разі необхідності виправлення помилок в повідомленні до фіскальної служби потрібно надати два повідомлення: повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.

Водночас слід зауважити, що на сьогоднішній день законодавством не передбачено штрафних санкцій за виправлення помилок у поданому повідомленні.

Що робити у випадку, коли повідомлення до ДФС надано, а працівник до роботи не приступив

Якщо працівник з якихось обставин передумав працювати на підприємстві та вирішив розірвати трудовий договір до його початку, а повідомлення про прийняття працівника на роботу було вже подано до ДФС, то в цьому випадку потрібно заповнити повідомлення з позначкою «скасовуюче».

За підтримки: Кроме бухгалтер.ком в интернете есть полезные сайты на тему бухгалтерского учета. Например вот здесь достаточно интересный сайт о налогообложении, бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.87MB/0.00097 sec