Деякі особливості подання та виправлення помилок у повідомленні про прийняття працівника на роботу

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

З 01 липня 2015 р. вступила в силу Постанова КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» № 413 від 17.06.2015 р. невиконання якої передбачає чималі штрафні санкції. В цій статті ми надамо відповіді на питання, які виникають у роботодавців найчастіше.

Які терміни подання повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу надається до органів державної фіскальної служби до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Хто повинен подавати повідомлення про прийняття на роботу керівника новоствореного підприємства

Міністерство соціальної політики України у листі від 18.09.2015 р. N 14209/0/14-15/13 зазначило, що відповідно до Постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 р. повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою. Отже, при прийнятті на роботу керівника новоствореного підприємства інформація про його прийом має бути підписана особою, яка визначена внутрішніми документами підприємства або установчими документами.

Чи потрібно подавати повідомлення при оформленні працівника за сумісництвом

На офіційному сайті Держпраці надано пояснення, що при оформленні працівника на роботу на умовах сумісництва як зовнішнього, так і внутрішнього, укладання трудового договору є обов’язковим. Таким чином, при прийнятті на роботу працівника за сумісництвом (зовнішнім або внутрішнім) обов’язково подавати відповідне повідомлення до ДФС.

Як бути у випадку коли на підприємстві проходять виробничу практику студенти

Зазвичай на час проходження практики складається договір між навчальним закладом та підприємством без прийняття студенту до штату. Оплата праці практиканта здійснюється згідно акту виконаних робіт на умовах договору цивільно-правового характеру. В таких випадках повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДФС не подається.

В разі якщо на підприємстві маються вакантні посади, які відповідають навчальній програмі з практики, то відповідно «Положення про проведення практики студентами вищих навчальних закладів України», затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 р. №93 можливо на час проходження студентами практики оформлення з ними трудових договорів. В цьому випадку подання повідомлення по прийняття працівника на роботу є обов’язковим.

Хто повинен подавати повідомлення, якщо працівник прийнятий на роботу до філії підприємства

Відповідно до Постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 р. повідомлення по прийняття працівника на роботу надається до фіскальної служби за місцем сплати єдиного соціального внеску. Якщо ЄСВ сплачує лише головне підприємство, то й повідомлення повинно надаватися головним підприємством. В разі, якщо відокремлені підрозділи самостійно сплачують ЄСВ, то й відповідальність за надання повідомлення несуть саме вони.

Чи потрібно повідомляти фіскальну службу про прийняття на роботу нерезидента

Іноземні громадяни, які працюють в Україні, мають такі ж самі права та обов’язки в трудових відносинах, що й громадяни України. Відповідно до статті 24 Кодексу Законів про працю працівник не може бути допущеним до роботи без оформлення трудового договору. Таким чином, при прийнятті на роботу іноземного громадянина потрібно оформлювати відповідний наказ та подавати повідомлення про прийняття працівника до фіскальної служби.

Як виправити припущену помилку в повідомленні про прийняття на роботу

В разі, якщо після надання повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДФС виявились помилки в написанні прізвища, ідентифікаційного коду або в інших даних, потрібно надати скасовуюче повідомлення. Міністерство соціальної політики в листі від 09.10.2015 № 1336/13/84-15 зазначило, що в разі необхідності виправлення помилок в повідомленні до фіскальної служби потрібно надати два повідомлення: повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.

Водночас слід зауважити, що на сьогоднішній день законодавством не передбачено штрафних санкцій за виправлення помилок у поданому повідомленні.

Що робити у випадку, коли повідомлення до ДФС надано, а працівник до роботи не приступив

Якщо працівник з якихось обставин передумав працювати на підприємстві та вирішив розірвати трудовий договір до його початку, а повідомлення про прийняття працівника на роботу було вже подано до ДФС, то в цьому випадку потрібно заповнити повідомлення з позначкою «скасовуюче».

За підтримки: Кроме бухгалтер.ком в интернете есть полезные сайты на тему бухгалтерского учета. Например вот здесь достаточно интересный сайт о налогообложении, бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине.

Деякі особливості подання та виправлення помилок у повідомленні про прийняття працівника на роботу
5 (100%) 1 vote

28 Responses to Деякі особливості подання та виправлення помилок у повідомленні про прийняття працівника на роботу

 1. Вікторія:

  Що робити?, якщо повідомлення про прийняття працівника на роботу заповнене правильно (насамперед дата подання), але вибраний не той період, який потрібно було (наприклад подавали в травні, а вибрали період квітень).Звіт відпралено до ДФС, прийшло дві квитанції, що документ прийнято, але виявленні помилки щодо поруш. ст 49 п.49.18 ПКУ. Чи буде штраф за цю помилку і як її виправити??

 2. Вікторія, на ваше питання є відповідь у статті:
  Як виправити припущену помилку в повідомленні про прийняття на роботу

  В разі, якщо після надання повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДФС виявились помилки в написанні прізвища, ідентифікаційного коду або в інших даних, потрібно надати скасовуюче повідомлення. Міністерство соціальної політики в листі від 09.10.2015 № 1336/13/84-15 зазначило, що в разі необхідності виправлення помилок в повідомленні до фіскальної служби потрібно надати два повідомлення: повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.

  Щодо відповідальності почитайте будь ласка цей лист Міністерства праці та соціальної політики https://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=926#postid-1151

 3. Lilu:

  Добрий день, підкажіть якщо в повідомленні вказано людину, з якою працюю за дог. цпх (код 02), то необхідно подавати скасовуючу по цій людині? яка віпдопідальність?
  дякую

 4. Анна:

  Доброго дня! Якщо подане повідомлення з категорією особи 1 (наймані працівники з трудовою книжкою), а потрібно було зазначити категорію 2 — без трудової книжки (сумісники), як виправити цю помилку? Дякую.

 5. Юлия:

  Добрый день! 14.06.2017 отправлено уведомление о приеме на работу с 15.06.2017. Вторая квитанция получена 16.06.2017. Как должен вести себя работодатель? Допустить работника к выполнению обязанностей с 15.06.2017 или с 17.07.2017?

  • Добрий день Юлія,
   Офіційних роз’яснень з цього приводу я не зустрічав. Скоріше за все їх просто немає, оскільки ДФС не надає роз’яснень з цих питань.
   На мою думку, допускати треба тільки після отримання квитанції, оскільки тільки це гарантує фактичне повідомлення. Якщо час у квитанції наприклад ранок 16.06.2017 то після цього часу допускати.

 6. Анна:

  якими нормативно-правовими актами керуватися роботодавцю при виплаті збільшеного розмру з.п.? чи можно утримати з наступнної з.п. цю суму та чи потрідбна письмова згода робітника на це?

  • Анна, стаття 127 КзПП
   Стаття 127. Обмеження відрахувань із заробітної плати

   Відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

   Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:

   1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми;
   Утримати можна але краще отримати письмову згоду.

 7. Марина:

  Добрий день, підкажіть будь ласка якщо був поданий звіт про прийнятих скасовуючий без попереднього подання правильного звіту чи має він якісь наслідки?

 8. Ольга:

  Добрий день. Підскажіть будь-ласка, у травні був поданий звіт про прийняття працівника на роботу, де неправильно вказали категорію особи. Відправили скасовуючий звіт і одразу ж початковий із вірними данними. Скасовуючий звіт не прийнявся, а початковий прийнято. Що робити в такому випадку?

 9. Олександра:

  Доброго дня! Допоможіть розібратися, подала повідомлення про прийняття працівника на роботу 02.09.2016 і того ж дня працівник приступив до роботи (тобто наказ від 02.09.2016 і повідомлення також 02.09.2016 року), як бути? Буде штраф?

 10. Катерина:

  працівника потрібно прийняти на роботу 25.09.2017 чи можна відправити повідомлення 23.09.2017 у вихідний день

 11. Наталія:

  Доброго дня . Роз’ясніть будь-ласка . Подала 31.10.2017 року повідомлення про прийняття працівника квитанції прийшли все нормально, сьогодні 01.11.2017 директор зрозуміла що номер наказу має бути інший бо під цим номером інший наказ як відправити повідомлення за жовтень чи листопад???

 12. Василь:

  Доброго дня! Підскажіть, якщо повідомлення про працівника-СУМІСНИКА подавалось, то чи є потреба подавати знову повідомлення, яккщо через певний час(два тижні) цей працівник оформляється вже не як сумісник , а як за основним місцем роботи. Дякую

  • Ольга:

   Перехiд з роботи за сумісництвом на основне місце роботи в тій ж організації передбачає звільнення працівника з роботи за сумісництвом і прийняття його на ту ж посаду на основне місце роботи. Після того, як сумісник звільниться з основного місця роботи i надасть трудову книжку, його слід звільнити з посади, яку він обіймає за сумісництвом (наприклад, за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП), а вже наступного дня цього працівника можна прийняти за його заявою на цю ж посаду на основне місце роботи.
   Зміна статусу такого працівника можлива лише шляхом звільнення з роботи за сумісництвом і прийняття на основне місце роботи. Отже, робота здійснюватиметься за новим трудовим договором. Відповідно, дата прийняття на роботу і наказ будуть іншими.
   Тому необхiдно повiдомити ДФС.

 13. Ліза:

  Повідомлення про прийняття працівника на роботу заповнене правильно, але вибраний не той період, який потрібно було (подано в липні, а вибрали період червень).Звіт відпралено до ДФС, прийшло дві квитанції, що документ прийнято і помилок не виявлено. Те що обрано було не той період помітили через пів місяця. Що робити в такому випадку?

 14. Люда:

  Доброго дня! В мене критична ситуація!!! Будь-ласка допоможіть вийти із ситуації, працівник був прийнятий з 17.07.2018 р. повідомлення подавали 16.07.2018 р., але випадковим чином вказали іншого ФОПа, як можна змінити ситуацію? Дякую

 15. Доброго дня працівники були прийняті, інформація правильна, але замість початкової було вказано скасовуюча. ДФС прийнято. Що робити, оскільки є лише скасовуюча, а потрібної початкової немає, а сроки пройшли звісно.

  • Галина:

   Доброго дня! Щось не бачу відповіді на ваше запитання.Підкажіть,будь ласка, який вихід Ви знайшли з даної ситуації? В мене така ж помилка. Дякую.

 16. Наталія:

  Доброго дня! В 2017 році подала повідомлення з кодом 2-за сумісництвом, а потрібно 1 — з трудовою. Помилку виявила сама в 2018 році. Чи можна подати скасовуючу?

 17. Людмила:

  Доброго дня! Наталія, як Ви виправили цю помилку. Маю таку ситуацію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.56MB/0.00038 sec