Декларація платника єдиного податку першої групи 2015-2016. Приклад заповнення

У даній статті ми постараємося максимально розкрити всі нюанси по поданню нової декларації єдиного податку для платників першої групи. Розкриємо основні моменти, які необхідно знати при заповненні та відправці звіту за 2015 рік у 2016 році.

Сама форма була затверджена Наказом Мінфіну України № 578 від 19.06.2015. Цю декларацію за підсумками роботи за рік повинні подавати всі підприємці фізичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування. Ознайомитися з коротким змістом усіх основних розділів оновленої декларації ви зможете в статті Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016. Значних змін у новій формі ви не знайдете. Її трохи спростили (скоротили) і привели у відповідність зі змінами, які відбулися у 2015 році.

Читайте також Зміни до Податкового кодексу з 2016 року для ФОП та юридичних осіб платників єдиного податку

Заповнення декларації для платників єдиного податку першої групи

При заповненні декларації, загальної початкової частини, використовуйте свої реєстраційні документи для коректного внесення даних. Заповнюйте всі необхідні реквізити і дані, які потрібно вказати в загальній частині звіту. Неправильне або неповне їх заповнення, може бути підставою для податківців у неприйнятті у вас звіту. Нагадаємо, на що слід звернути увагу:

Платник – слід писати повністю прізвище, ім’я та по батькові українською мовою, так як вказано в реєстраційних документах.

Податкова адреса – заповнюйте адресу з повним переліком реквізитів: поштового індексу, назви міста, вулиці, номери будинку та квартири,

Заповнюємо Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб) – у рядку ставиться прочерк

Види підприємницької діяльності — Вкажіть всі види, що зазначені у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців. При цьому кожний вид діяльності відображається окремим рядком у відповідності з номером і назвою за КВЕД

Заповнюємо Розділ ІІ. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ

Тепер, єдинники першої групи, сплачені авансові платежі по єдиному податку, показують загальною сумою за квартал, без помісячної розбивки, як вимагалося раніше в минулій формі звіту. Якщо у вас авансові внески були розраховані та сплачені з копійками, то ці копійки без заокруглень показуєте у відповідних комірках. Раніше, в 2014 році, податкова інспекція у своїх листах інформувала платників податків вказувати сплачені суми без копійок. Але звикаючи до непостійності фіскальних органів, звітуємо тепер по новому.

Також у цій формі податківці нарешті вирішили давній спір з копійками. Дані в деклараціях для фізичних осіб-єдиноподатників, в частині заповнення доходів, заповнюються в гривнях з копійками, тобто з двома десятковими знаками після коми (що відповідає правилам заповнення Книг обліку доходів, затверджених Мінфіном Наказом № 579).

Декларація заповнюється наростаючим підсумком на підставі даних Книги обліку доходів. Використовуючи її підсумкові дані по колонці 6, перша група заповнює код рядка 01

Підприємцям немає необхідності робити окремо вибірку доходів, оподатковуваних за ставкою 15 %. Такі доходи вносяться загальною сумою — код рядка 02. Для їх заповнення достатньо вказати підсумкові дані по графі 8 Книги обліку доходів. Тому заповнюючи повністю і своєчасно Книгу, ви з легкістю заповните дані, необхідні для декларації.

Читайте також Чи може ФОП робити особисті покупки оплачуючи їх з підприємницького рахунку?

Заповнюємо Розділ V. ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ

У цьому розділі показуються підсумки з інших розділів декларації та розрахунки за ставками податку. Якщо у вас на першій групі, у звітному періоді, отримані доходи тільки від основної дозволеної діяльності, то в цьому розділі у вас для заповнення – код рядка 08. При наявності заповненого рядка 02 декларації, вам слід розрахувати і заповнити рядок 09 і 14 – дивіться наш приклад заповнення.

Після внесення та заповнення всіх необхідних розділів і рядків декларації для своєї групи, не забудьте в порожніх клітинках поставити прочерки. У нижній частині звіту ставимо дату і підпис.

Терміни здачі звіту і відповідальність

Для ФОП першої групи в 2015 році здача квартальних звітів не передбачена. Зазначені платники податків складають звіт за підсумками роботи за рік – 2015. На підставі ПКУ в частині п. 296.2 і 49.18.3 п термін здачі до 2 березня 2016 року. Декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Читайте також Платник єдиного податку другої групи та послуги найму житла для відрядженого працівника

Подати декларацію ви можете будь-яким зручним для вас способом :

— на паперовому носії

— звіт в електронній формі

У разі якщо у підприємця немає можливості здати звіт особисто, він може оформити довіреність на іншу особу на здачу звіту в податкову службу.

Своєчасна здача декларації позбавить вас від відвідування кабінетів інспектора, оформлення протоколів про порушення та штрафів у розмірі 170 грн 1020 грн в разі повторного порушення. Ці умови визначені в ПКУ , зокрема ст. 120.1.

Читайте також Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи з ПДВ 2015-2015

Приклад заповнення декларації платника єдиного податку першої групи

Приватний підприємець на єдиному податку 1 група, що надає послуги населенню. За підсумками діяльності за 2015 рік його дохід склав 200 000,50 грн. Також в 4-му кварталі він надав послуги для юридичної особи. Згідно акту виконаних робіт вартість таких послуг становила 5 678,9 грн. У слідстві чого дана сума повинна мати іншу ставку оподаткування і окремо відобразитися у звіті. На підставі цього прикладу заповнимо декларацію платника єдиного податку за новою затвердженою формою. Приклад заповнення декларації платника єдиного податку першої групи 2015-2016 дивіться за цим посиланням.

При поддержке: Знаете ли вы где можно найти наиболее полную законодательную базу по определенной теме? Например такую узкую тему как база СНИПов для проектировщиков можно найти на сайте электронного фонда правовой и нормативно-технической информации docs.cntd.ru.

Декларація платника єдиного податку першої групи 2015-2016. Приклад заповнення
Оцініть статтю

3 Responses to Декларація платника єдиного податку першої групи 2015-2016. Приклад заповнення

 1. Анатолий:

  Прошу Вас указать как правильно заполнить
  Таблиця 1. Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями годовой отчет:
  (ФОП с НДС на общей системе налогообложения)
  в графу 3 (вносить ли отрицательные значения из графы 2 или заменять 0 нолями,как рекомендует налоговая, при этом по году сумма нарахованного ЕСВ более 50% (23053грн) (доход за год 43039-сумма за 12месяцев, с отрицательными значениями по нескольким месяцам)

 2. Анатолий:

  Всем Спасибо даже не ожидал столько ответов

 3. Таня:

  Добрый вечер! Меня интересует заполнения налоговой декларации плательщика единого налога 1 группа. Как мне заполнить раздел II показатели хозяйственной деятельности для плательщиков единого налога первой группы, если я с минималки насчитывала 10% на сумму 121,80, а оплатила 125,00 … Какую именно сумму мне показывать в отчете.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *