Чи змінюється сума єдиного податку до сплати до бюджету протягом року у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Я платник єдиного податку другої групи. На мій вид діяльності встановлена максимальна ставка єдиного податку в розмірі 20% мінімальної заробітної плати. У першому кварталі 2012 року я сплачував 214,6 грн. Чи зобов’язаний я збільшувати суму єдиного податку у другому та наступних кварталах, у зв’язку з тим, що розмір мінімальної заробітної плати збільшиться?

З початку 2012 року для платників єдиного податку фізичних осіб підприємців та юридичних осіб встановлено два види ставок: фіксовані та відсоткові. Звісно, що таким підприємцям не треба думати про те, как найти работу. Відсоткові ставки встановлені для єдиноподатників третьої та четвертої груп. Це означає, що ці платники єдиного податку повинні сплачувати до бюджету певний відсоток від доходу, який визначається відповідно до статті 292 Податкового кодексу. Сплата податку здійснюється за результатами податкового кварталу протягом 10 днів після граничного строку подання податкової декларації за квартал.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлені для першої та другої групи. Єдинники першої та другої групи сплачують фіксовану суму податку щомісяця у вигляді авансових платежів. Згідно пункту 293.1 Податкового кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Тобто розмір єдиного податку за фіксованою ставкою розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, яка встановлена тільки на 1 січня року. Якщо мінімальна заробітна плата у подальшому, протягом року, збільшується, то ставка єдиного податку не змінюється. Наприклад: мінімальна зарплата станом на 1 січня 2012 року становить 1073 грн. Це означає, що платник єдиного податку другої групи, якому встановлена ставка податку 20%, повинен щомісяця протягом всього року сплачувати 1073*20%=214,6 грн.

Чи змінюється сума єдиного податку до сплати до бюджету протягом року у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати?
Оцініть статтю

One Response to Чи змінюється сума єдиного податку до сплати до бюджету протягом року у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати?

  1. людмила:

    дуже вдячна, мене теж цікавило таке питання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *