Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи входить час навчання в аспірантурі в розрахунок допомоги по вагітності та пологах?

Чи входить час навчання в аспірантурі в розрахунок допомоги по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці запитань і відповідей ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці. Нагадуємо, що будь-який бажаючий може задати своє питання в рубриці безкоштовних консультацій і отримати відповідь. Саме питання наступне:

Здрастуйте, мене хвилює питання з приводу розміру допомоги по вагітності та пологах ось в якому разі: до 15 листопада 2014 я вчилася на очній аспірантурі (розмір стипендії в середньому 1500 грн.). Після закінчення аспірантури мене оформили на роботу в тій же установі з 18 листопада 2014 (заробітна плата 1400 грн). В декрет мені йти десь з 1 лютого. Який буде розмір виплати і чи буде враховуватися розмір моєї стипендії в аспірантурі при оплаті допомоги чи ні. І взагалі чи маю я право отримати допомогу, адже фактично я пропрацювала на ставці близько 3 місяців, а до цього навчалася в аспірантурі? Дякую.

Згідно зі статтею 4 Закону «Про обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» №2240-III від 18.01.2001 р. правом на отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності володіють особи, які на момент настання страхового випадку (у Вашому випадку момент відкриття лікарняного по вагітності та пологах) були застраховані в системі загальнодержавного страхування, тобто сплачували єдиний соціальний внесок. Оскільки зі стипендії аспіранта внески не утримуються, період навчання в аспірантурі зараховується до трудового стажу, але не враховується до страхового, тобто НЕ береться до уваги при нарахуванні допомоги за листками непрацездатності. Таким чином, Ви маєте право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Для розрахунку суми декретних буде враховуватися період з 18 листопада 2014.

Згідно з пунктом 4 «Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» затвердженого Постановою КМУ №1266 від 26.09.2001 р. у випадку, якщо застрахована особа не відпрацювала 6 повних місяців перед настанням страхового випадку для розрахунку беруться фактично відпрацьовані місяці з першого по перше число. Тобто у Вашому випадку в розрахунковий період увійде заробітна плата за грудень 2014 і січень 2015 року. Якщо припустити, що у Вас не буде інших доплат, то розрахунок лікарняного листа по вагітності та пологах буде виглядати так:

Місяць Кількість днів Нарахована сума
Грудень 2014

31

1400,00

Січень 2015

31

1400,00

Всього

62

2800,00

Середньоденна допомога по вагітності та пологах складе:

2800,00 грн. : 62 = 45,16 грн.

Сума нарахованого лікарняного:

45,16 грн. * 126 днів = 5688,90 грн.

З нарахованої суми лікарняного буде утримано 2% ЄСВ:

5688,90 грн. * 2% = 113,78 грн.

Сума на руки складе:

5688,90 грн. — 113,78 грн. = 5575,12 грн.

Якщо Вам будуть додатково нараховані індексація, премія, матеріальна допомога або які-небудь інші заохочувальні виплати, з яких утримуються внески — вони також увійдуть до розрахунку допомоги по вагітності та пологах у тому місяці, в якому було проведено нарахування.

При поддержке. В условиях экономического кризиса, каждый ищет способ дополнительного заработка. Как заработать в интернете без вложений и можно ли это сделать. Ответ вы найдете по ссылке.

Чи входить час навчання в аспірантурі в розрахунок допомоги по вагітності та пологах?
Оцініть статтю

One Response to Чи входить час навчання в аспірантурі в розрахунок допомоги по вагітності та пологах?

  1. Zyrab:

    Нужно чтобы это время входил в расчет!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend