Чи встановлений строк дії свідоцтва платника єдиного податку? Чи треба кожен рік писати заяву?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Здравствуйте. Я платник єдиного податку другої групи. Знаходжусь на спрощеній системі оподаткування протягом всього 2012 року. Чи має я вкінці року знову писати заяву та міняти свідоцтво платника єдиного податку на нове? Чи встановлений у ньому строк дії?

Фізичні особи — підприємці мають право обрати спрощену систему оподаткування у раз відповідності критеріям, прописаним у пункті 291.4 Податкового кодексу а також за умови, що вони не займаються видами діяльності, які заборонені для єдиного податку пунктом 291.5 ПКУ. При цьому підприємцям пропонується на вибір чотири групи єдиного податку в залежності від певних критеріїв, яким вони відповідають.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, а також порядок отримання свідоцтва платника єдиного податку визначені у статтях 298 та 299 Податкового кодексу. Згідно пункту 298.1.1 для обрання або переходу на єдиний податок підприємець має подати до податкової служби заяву. Бланк заяви можна скачати на цій сторінці. В залежності від дати державної реєстрації підприємця строки подання заяви різні:

— не пізніше 15 календарних днів до початку нового календарного кварталу для ФОП, які переходять на єдиний податок (пункт 298.1.4 ПКУ);

— до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація для єдинників першої та другої групи (абз.1 пункту 298.1.2 ПКУ);

— протягом 10 днів з дня державної реєстрації для єдинників треьої — шостої груп (абз.2 пункту 298.1.2 ПКУ).

При цьому, згідно пункту 299.3 ПКУ свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково. Отже платнику єдиного податку другої групи не треба кожен рік писати нову заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та замінювати свідоцтво платника єдиного податку.

Чи встановлений строк дії свідоцтва платника єдиного податку? Чи треба кожен рік писати заяву?
Оцініть статтю

One Response to Чи встановлений строк дії свідоцтва платника єдиного податку? Чи треба кожен рік писати заяву?

  1. Марина:

    Необходимо ли вносить изменения в свидетельстве об уплате ЕН до конца 2012г. в связи с прекращением с 01.01.2013г. классификатора видов экономической деятельности ДК 009:2005 и применением ДК 009:2010? свидетельство выдано в соответствии ДК 009:2005

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *