Чи варто оплачувати комунальні платежі банківською картою?

Кожна українська сім’я стикається з щомісячною необхідністю сплачувати отримані комунальні послуги. До недавнього часу, це можна було зробити у відділенні практично будь-якого банку. Проте, зараз більшість банків або зовсім відмовилися від прийому такого роду платежів, або беруть з клієнтів дуже велику комісію за зарахування грошей на рахунки комунальних служб. В обласних і районних центрах, де бажаючих оплатити квартплату та інше через банк завжди було більше, будь-якому комунальному платежу може супроводжувати комісія в розмірі від 5 до 10 грн. При середній кількості таких платежів від 7 до 12 на місяць (залежно від «апетитів» кожної конкретної сім’ї) виходить досить суттєва сума. А тільки сама комісія, не включаючи суму основного платежу.

Читайте також Як працюють особові рахунки в електронному кабінеті платника податків?

Причина дорожнечі комісії

Почавши досліджувати це питання більш детально, з’ясовуємо, що сучасним банкірам не вигідно займатися проведенням цих платежів через касу банку. Справа в тому, що банківський прибуток від підприємства-одержувача платежу становить не більше 3% від суми, яку касир переводить на його рахунок. А для прийому платежів потрібно організувати робоче місце касира, тобто закупити обладнання, організувати безпеку, виплачувати зарплату і т.і. Куди вигідніше приймати платежі за виданими банком кредитами, де відсоткова ставка може доходити до 50-80% річних. Один платіж і на зарплату касира вже набереться. З іншого боку, банк не може відмовити незручному для нього клієнту в односторонньому порядку і змушений створити умови, при яких клієнт піде від нього сам.

Вихід один — використовувати для оплати цих послуг свою дебетову або кредитну карту. Як це краще зробити розберемося в цій публікації.

Читайте також У вас оформлена кредитка, про яку ви не знаєте? Що робити

Оплата банківською картою

На даний момент існує два способи що або оплатити за допомогою банківської карти. Перший — це скористатися банкоматом або терміналом самообслуговування, а другий — зареєструватися в системі клієнт-банк (наприклад, такий як Приват24) або на сайті з прийому платежів через інтернет (наприклад, «Портмоне»). Кожен з цих способів має свої незаперечні переваги і недоліки, розглянемо все по порядку.

Недоліки оплати банківською картою

Почнемо з недоліків, щоб не затьмарювати закінчення статті. Найголовнішим з них є те, що при здійсненні таких платежів практично відсутня правильно оформлена квитанція, про те, що банк гроші прийняв і зобов’язується їх перерахувати. І якщо на сайтах, які приймають платежі і в системі клієнт-банк все ж існує форма електронної квитанції про оплату, на якій видніється відбиток штампа банку, типу «оплачено», то в банкоматі або терміналі ви отримаєте тільки квитанцію, в якій буде вказано, що «трансакція пройшла успішно» або «гроші списані». Якщо (не дай бог) відбудеться збій в банківській системі і ваш платіж «загубиться» серед мільйонів подібних, наявність такої квитанції, навряд чи стане переконливим доказом у суді (якщо до нього дійде). На щастя це трапляється досить рідко і найчастіше банки йдуть на зустріч своїм клієнтам, щоб не зіпсувати свою репутацію.

Читайте також Оподаткування виплат по недержавному пенсійному страхуванню

Ще одним недоліком при здійсненні платежів, за допомогою внесення готівки в термінал самообслуговування, є те, що такий апарат дрібниці не приймає і свій платіж вам доведеться округлити мінімум до 10 грн., Що не завжди прийнятно.

Переваги оплати банківською картою

Далі йдуть одні плюси, до яких зокрема можна віднести:

Безперечна зручність. За допомогою таких сайтів або програм можна оплатити будь-яку послугу з того місця, де у вас є комп’ютер або телефон з доступом до інтернету.

Велика економія. Комісія при проведенні таких платежів максимум може досягати 1% від суми, а в більшості випадків взагалі не стягується.

Дивовижна швидкість. Якщо при оплаті через касу платіж деякий час (від 2 до 24 годин) може знаходиться в дорозі, то тут все відбувається моментально.

Читайте також Електронний кабінет платника податків. Погляд користувача

Дані платіжні системи працюють без перерв і вихідних, сім днів на тиждень. Тому не потрібно підлаштовуватися під графік роботи фінансової установи.

Деякі фінансові установи пропонують автоматизувати платежі з вашої картки на певну дату. Тобто, скажімо, 5 або 8 числа кожного місяця з вашої картки списується певна сума, в погашення заборгованості за комунальні послуги, про що власнику картки повідомляють за допомогою sms. За цю послугу, зазвичай, банк встановлює плату, хоча і незначну (у межах 5 грн).

Резюме

Картина була б не повною, якби ми не згадали двох мастодонтів української банківської системи — це «Укрпошта» і «Ощадбанк», де теж можна оплатити більшість з необхідних платежів з мінімальною комісією. Але, прийшовши в ці установи, ви зіштовхнетеся в нескінченною низкою з пенсіонерів, яким інтернет поки не по зубах.

Хоча завжди вибір, в кінцевому рахунку, за вами.

P.S. Адвокатское Бюро Гестион — команда адвокатов и юристов высокого уровня, способных решить задачи любого уровня сложности. Среди адвокатов Санкт-Петербурга Бюро занимает уверенные позиции, что подтверждается наличием компании в рейтинге Право-300. Данный рейтинг формирует ТОП-50 ведущих юридических компаний Санкт-Петербурга и ТОП-10 адвокатов в СПб.

В перечень ключевых практик адвокатов «Гестион» включены: административное право, гражданское право, семейное право, арбитражные споры, корпоративное право, уголовное право, международное налоговое право и т. д.
С каким бы вопросом Вы ни столкнулись, Вы можете рассчитывать на поддержку адвоката.

Чи варто оплачувати комунальні платежі банківською картою?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00227 sec