Чи треба вносити зміни у свідоцтво платника єдиного податку після зміни КВЕД?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Здравствуйте. Чи необхідно вносити зміни в свідоцтво про право сплати єдиного податку до кінця 2012 року у зв’язку з припиненням з 01.01.2013 року класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2005 та застосуванням ДК 009:2010? Свідоцтво видано відповідно ДК 009:2005.

Згідно Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 31 грудня 2012 року Класифікатор видів економічної діяльності КВЕД ДК 009:2005 скасовується. Йому на зміну приходить КВЕД ДК 009:2010, який діє з 01 січня 2012 року. Тобто протягом 2010 року одночасно діють два класифікатори.

Відповідно, всі суб’єкти господарської діяльності, у яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців вказані види діяльності згідно КВЕД ДК 009:2005, мають замінити їх на відповідні види діяльності згідно КВЕД ДК 009:2010. Строк заміни — до 31 грудня 2012 року.

Для платників єдиного податку заміна КВЕД має велике значення, але не для всіх. Згідно пункту 299.11 Податкового кодексу у свідоцтві платника єдиного податку зазначаються відомості, зокрема, про обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010. На початку 2012 року цей пункт мав дещо інший вигляд — в ньому був вказаний КВЕД ДК 009:2005.

При цьому згідно пункту 298.5 ПКУ у разі зміни видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Згідно пункту 299.12 ПКУ до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання заяви органом державної податкової служби вносяться зміни, зокрема, щодо видів господарської діяльності.

Слід звернути увагу, що види господарської діяльності вказуються у свідоцтві платників єдиного податку тільки першої та другої групи. Отже, якщо єдинник першої або другої групи змінив КВЕД ДК 009:2005 на відповідні види згідно КВЕД ДК 009:2010 він має внести зміни до свідоцтва платника єдиного податку не пізніше 20 числа місяця, в якому відбулися такі зміни. Наприклад, якщо КВЕДи змінені у грудні 2012 року, внести зміни до свідоцтва треба до 20 січня 2013 року.

Чи треба вносити зміни у свідоцтво платника єдиного податку після зміни КВЕД?
Оцініть статтю

3 Responses to Чи треба вносити зміни у свідоцтво платника єдиного податку після зміни КВЕД?

  1. Олена:

    А что, если не подали вовремя заявление? предусмотрені какие-либо санкции?

  2. Виктория:

    Чи можна платнику єдиного податку 3 групи змінити КВЕД посеред місяця?

    • Здравствуйте. Никаких ограничений по данному вопросу в законодательстве нет. Когда вам нужно, тогда и меняйте. Хоть вначале, хоть в середине, хоть в конце месяца.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *