Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи передбачена відповідальність за неперехід на КВЕД ДК 009:2010 до кінця 2012 року?

Чи передбачена відповідальність за неперехід на КВЕД ДК 009:2010 до кінця 2012 року?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Здравствуйте. Я ФЛП на едином налоге. Существует ли ответственность в том случае, если я не перейду на КВЕД ДК 009:2010 до окончания 2012 года?

C 01.01.2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2010), затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів »(далі Наказ № 457).

Перехід до нового КВЕД-2010 здійснюється поступово. Для цього протягом 2012 року поряд з КВЕД-2010 діє національний класифікатор України ДК 009:2005

Здійснити перехід з видів діяльності по КВЕД ДК 009:2005 на КВЕД ДК 009:2010 треба до кінця 2012 року. Для цього необхідно звернутися до відділу державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Чинним законодавством не передбачено прямої відповідальності за неперехід з видів діяльності по КВЕД ДК 009:2005 на КВЕД ДК 009:2010. Однак відповідальність, яка може наступити внаслідок такого не переходу, може бути абсолютно різною.

Адміністративна відповідальність

Неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням; незабезпечення належного стану первинного обліку, порушення порядку ведення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій Україна — тягне за собою накладення штрафу на громадян — від 3 до 5 нмдг, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 10 до 15 нмдг. Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян — від 5 до 10 нмдг, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 15 до 25 нмдг (ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

Відповідальність для платників єдиного податку

Окремо необхідно відзначити «пастки» для підприємців — «спрощенців».

Якщо підприємець є платником єдиного податку, необхідно пам’ятати, що в Податковому кодексі України є обмеження щодо здійснення певних видів діяльності для платників єдиного податку.

Згідно пункту 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на загальну систему таких випадках:

— при здійсненні видів діяльності, які заборонені для спрощеної системи оподаткування;

— при здійсненні видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку (для ФОП першої і другої групи).

Згідно з пунктом 293.4 ПКУ дохід, отриманий від видів діяльності не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку, оподатковується за ставкою 15%.

Чи передбачена відповідальність за неперехід на КВЕД ДК 009:2010 до кінця 2012 року?
5 (100%) 2 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend