Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба вказувати їх у річній декларації про майновий стан та доходи?

Чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба вказувати їх у річній декларації про майновий стан та доходи?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Будучи підприємцем на загальній системі оподаткування підприємець у 2012 році мав депозит (власні заощадження) як фізична особа, відповідно по завершенню терміну депозитного договору ним були отримані відсотки за депозит. Чи підлягають отримані відсотки оподаткуванню і чи зазначати їх розмір у податковій декларації за результатами року у колонці 3 графи 01.07? Якщо все ж зазначати, тоді потрібно і заповнювати колонки 4 і 5 розділу 1. А як?

Дане питання можна розподілити на два: чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба зазначати їх суму у річній декларації про майновий стан та доходи. Спробую відповісти на них по порядку.

Чи підлягають оподаткуванню ПДФО відсотки по депозиту?

Слід зазначити, що оскільки депозит оформлювався на фізичну особу непідприємця, відсотки по депозиту не є підприємницькими доходами фізичної особи – підприємця. Вони є доходом звичайної фізичної особи.

Згідно пункту 164.2.8 Податкового кодексу до загального місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включається дохід у вигляді процентів по депозиту. При цьому згідно Прикінцевих положень Податкового кодексу пункт 164.2.8 в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат набирає чинності з 1 січня 2015 року.

Тобто Податковим кодексом передбачено тимчасове звільнення від оподаткування доходу у вигляді відсотків по депозиту.

Чи треба вказувати суму відсотків у річній декларації по майновий стан та доходи?

Згідно пункту 177.11 ПКУ підприємці на загальній системі оподаткування раз на рік подають податкову декларацію про майновий стан та доходи, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності, зазначають інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Виходячи з цієї норми підприємець на загальній системі начебто повинен зазначати у річній декларації дохід у вигляді відсотків по депозиту не зважаючи на те, що такий дохід тимчасово звільнений від оподаткування.

Але з цього питання є позиція податкової служби, викладена у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПСУ. Одним з аргументів податкової служби є відсутність у формі річної декларації окремого рядка, в якому має зазначатися дохід у вигляді відсотків. А також те, що такий дохід тимчасово звільнений від оподаткування.

Отже дохід у вигляді відсотків по депозиту не оподатковується податком на доходи фізичних осіб до 1 січня 2015 року та не зазначається у річній декларації про майновий стан та доходи.

P.S. Ведете бизнес в интернете и чувствуете, что он приносит мало дохода? Вам поможет раскрутка сайта от профессионалов.

Чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба вказувати їх у річній декларації про майновий стан та доходи?
Оцініть статтю

2 Responses to Чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба вказувати їх у річній декларації про майновий стан та доходи?

  1. Юлія:

    а як справи з товариством на єдиному податку? це є доходом? обкладається єдиним податком??

  2. Елена:

    Меня тоже интересует, необходимо ли ООО указывать в своей декларации проценты по депозиту?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend