Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?Привіт. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Протягом року я сплачую авансові платежі з єдиного соціального внеску та з податку на доходи фізичних осіб. Чи можу я віднести ці суми до складу витрат?

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу до переліку витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності згідно Розділу ІІІ Кодексу. До витрат операційної діяльності відносяться витрати, названі у пунктах 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4,  138.11 Податкового кодексу.

Тому при визначенні чи відносяться ті чи інші фактичні витрати до витрат операційної діяльності та чи можна зменшити на їх суму загальний оподатковуваний дохід, в першу чергу слід орієнтуватися на ці статті.

Суми сплаченого єдиного соціального внеску відносяться до складу витрат операційної діяльності відповідно до частини «в» пункту 138.10.4 Податкового кодексу. Тому на суму сплаченого протягом року ЄСВ підприємець на загальній системі має право зменшити свій загальний оподатковуваний дохід. Суми сплаченого єдиного внеску відображаються у графі 10 книги обліку доходів та витрат приватного підприємця.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб не можуть бути віднесені до складу витрат підприємця, оскільки відповідно до пункту 177.5.3 ПКУ авансові платежі враховуються під час остаточного розрахунку ПДФО до сплати за результатами звітного податкового року. Тобто підприємець має право зменшити річну суму податку на суму вже сплачених протягом року авансових платежів, що є набагато вигіднішим, ніж відносити авансові платежі до складу витрат.

P.S. Стаття написана за підтримки сайту Ukravtomatika.com.ua. Компанія Укравтоматика займається продажем промислового обладнання та програмного забезпечення до нього.

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?
4 (80%) 31 votes

One Response to Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?

  1. Наталія:

    Добрий день! Дякую за корисну інформацію. Проте для чіткішого розуміння давайте розглянемо ситуацію на прикладі. Будь ласка прокоментуйте правильність розрахунків і сплати платежів по ЄСВ та податку. Приклад на форумі: http://forum.byhgalter.com/do-statti-chi-mojna-vidnesti-avansovi-plateji-z-pdfo-ta-splacheniy-esv-do-vitrat-pidpriemcya-na-zagalniy-sistemi-t454.html
    Дякую.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00044 sec