Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок?

Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні, в рубриці «Питання – відповіді» ми відповідаємо на питання, задане одним з читачів на цій сторінці. Нагадуємо, що будь який читач може задати своє питання у рубриці Безкоштовних консультацій та отримати вичерпну відповідь.

Отже відповідь на питання наступна:

З 1 січня 2011 р. в зв’язку набранням чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 скасовано систему взаємозаліку по розрахунках по субрахунку 652 (за соціальним страхуванням). Отже для отримання коштів на відшкодування лікарняних підприємство в зручному відділенні банку повинно відкрити окремий рахунок на який будуть зараховуватися страхові кошти та надати заяву-розрахунок на отримання матеріального забезпечення до відділення ФСС з ТВП за місцем реєстрації. Згідно листа НБУ N 25111/2972-22535 «Щодо відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків» від 14.12.2010 (з текстом листа ви можете ознайомитися тут //byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=82) та ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. кошти, які отримуються на поточний окремий рахунок, мають бути спрямовані лише для виплати допомоги по лікарняним листам застрахованим особам та для сплати податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ, утриманих з лікарняних.

При звільненні, згідно ст.116 Кодексу законів про працю України роботодавець повинен виплатити працівнику всі суми, які винне йому підприємство. Оскільки лікарняні листи ( за виключенням перших 5- ти днів) застрахована особа отримує за рахунок соціального страхування, то в разі невиплати матеріального забезпечення по коштах Фонду при звільнені роботодавець не порушує ст.116 КЗ про працю. (Лист Міністерства соціальної політики № 1347/13/84-13 від 03.12.2013, текст якого дивіться тут //byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=83 ).

Крім того, працівник після звільнення не зобов’язаний закривати зарплатну карту, він має право продовжити обслуговування у банку.

Таким чином, ви не порушите законодавство, якщо сплатите лікарняні листи звільненому працівнику після надходження коштів від Фонду на окремий рахунок. Навпаки, якщо робітнику буде виплачена сума лікарняних з власних коштів підприємства, кошти з особливого рахунку не можуть бути повернуті на господарський рахунок підприємства, оскільки це є порушенням діючого законодавства.

При поддержке: Бизнесмены строительной сферы знают, сколько мусора остается после окончания строительства. Уборка мусора стоит денег. http://arktis-msk.ru/generalnaya-uborka-posle-stroitelstva — генеральная уборка после строительства по выгодной цене.

Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок?
Оцініть статтю

One Response to Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок?

  1. виталий:

    Здрастуайте сейчас нахожус на територии польши хочу створити фирму на територии украини по трудоустройству уркаинцев в польше что для этого нужно и какие документи можете ответить на такой вопрос.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00078 sec