Податки > Єдиний податок > Чи може ФОП робити особисті покупки оплачуючи їх з підприємницького рахунку?

Чи може ФОП робити особисті покупки оплачуючи їх з підприємницького рахунку?

При поддержке: Планируете расстановку мебели в вашей квартире но никак не можете найти оптимальное решение? Кресло-кровать может сэкономить вам место. Кресло-кровать недорого можно купить на сайте kreslo-krovat.com.ua — давно зарекомендовавшем себя интернет-магазине мебели.

Після проведення державної реєстрації приватного підприємця, як правило, для роботи і ведення господарської діяльності, оформляються рахунки в банківських установах (2600 — Поточні рахунки суб’єктів господарської діяльності, 2 605 — кошти суб’єктів господарської діяльності для розрахунків платіжними картками). Через рахунки приватний підприємець проводить оплату за товари, роботи і послуги, пов’язані з господарською діяльністю. Також за безготівковим розрахунком надходить виручка за товари (послуги). Нормативними актами і законодавством не заборонено ФОП вільно використовувати і вільно розпоряджатися грошовими коштами, які є у приватного підприємця на банківських рахунках, після оплати всіх податкових зобов’язань та інших платежів, передбачених законом.

Чи може ФОП оплачувати свої особисті витрати?

Але варто відзначити один важливий момент, так як рахунок в банківській установі відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то всі платежі проводяться з нього від імені приватного підприємця. У платіжному дорученні вказується саме ФОП як платник.

«Замітка підприємцям на загальній системі оподаткування — особисті витрати не потраплять у витрати вашої діяльності, їх не слід відображати у книзі Доходів і витрат і як наслідок, вони не будуть враховані у зменшення чистого доходу з метою оподаткування ПДФО.»

ФОП виступає як податковий агент – утримання податків і подання звітності

Оплачуючи таким чином за товари (послуги) фізичним особам, підприємець автоматично стає податковим агентом. І як того вимагає Податковий кодекс, з таких платежів він повинен нарахувати (утримувати) відповідні податки і перераховувати їх до бюджету (ПДФО і військовий збір). Згідно пп.168.1.1 п. п. 1.5 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Але є і умови, при яких такі утримання та перерахування податковим агентом можна не проводити. Це стосується випадків оплати за товари (послуги), які були продані (куплені ФОП), в рамках діяльності продавця. Іншими словами, якщо ви купуєте в ФОП товари, які реалізуються у межах її підприємницької діяльності, то з таких виплат податкові агенти не утримують ПДФО, і відповідно, військовий збір. Дізнатися про дозволені види діяльності підприємця можна у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Податківці завжди настійно рекомендували мати в наявності (в бухгалтерії) копію такого документа, який підтверджує правильність ваших дій – відсутність неутримання податків з виплачених доходів.

Також слід пам’ятати про необхідність подання звітів щодо виплати доходів фізичним особам і фізичним особам підприємцям – заповнення та подання звіту ф. № 1ДФ. Законодавством передбачена необхідність звітувати за всі суми, які були виплачені фізичним особам за минулий квартал. У формі 1ДФ слід відобразити виплати, із зазначенням ознаки доходу «105», звичайним фізичним особам, а також оплати фізичним особам підприємцям за рамками їх діяльності, тобто, які не включені в список видів діяльності. Якщо ж оплата зроблена ФОП у межах її підприємницької діяльності, вказуйте вид доходу з ознакою – «157». За неподання звіту або здачу звіту з порушеннями передбачені штрафні санкції.

Як правильно оплатити особисті витрати

Як же бути підприємцю і без будь-яких зобов’язань та штрафів провести оплату своїх особистих покупок у фізичних осіб і фіз. осіб підприємців. В цьому випадку слід, звичайно, відмовитися від платежів через свої оформлені підприємницькі рахунки — 2600 – «Поточні рахунки суб’єктів господарської діяльності» та 2 605 – «кошти суб’єктів господарської діяльності для розрахунків платіжними картками». Кожна фізична особа може відкрити для своїх потреб безготівковий рахунок (оформити картку 2 625 — кошти фізичних осіб для розрахунків платіжними картками). З цього рахунку звичайні фізичні особи і проводять оплати своїх особистих покупок. Тому ФОП слід перевести грошові кошти з підприємницького рахунку на свій рахунок фізичної особи – 2625. Та вже з цього рахунку здійснювати оплату особистих покупок. Платежі в цьому випадку будуть проводитися не від імені ФОП, і говорити про роль податкового агента тут не доведеться.

Не зайвим буде нагадати, що використання поточних рахунків фізичних осіб (класифікації 2625) для підприємницької діяльності заборонено. На цьому не раз акцентувала увагу податкова інспекція, звертаючи увагу на пункт 7.7 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.88MB/0.00116 sec