Чи має право платник єдиного податку продавати пиво в пляшках?

«Чи може платник єдиного податку на 2 групі продавати пиво в пляшках? Які внутрішні документи ведуться та які звіти здаються? На який закон можна зсилатися?»

Згідно пункту 291.5 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (зокрема фізичні особи — підприємці), які здійснюють продаж підакцизних товарів, крім діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива і столових вин. Таким чином, фізичні особи-підприємці, діяльність яких пов’язана з роздрібним продажем пива і столових вин, можуть залишатися платниками єдиного податку і при цьому продавати пиво в пляшках.

Слід зазначити, що в даному випадку законодавством не передбачено застосування РРО та ведення розрахункових книжок. Згідно пункту 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок). Однак розрахункові документи покупцям все одно необхідно видавати, а саме товарний чек.

Що стосується звітності для підприємця, то терміни її надання обумовлені пунктом 296.3 ПКУ, згідно якого платники єдиного податку другої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової адреси. Декларація заповнюється з урахуванням вимог пункту 296.5.2 ПКУ, згідно якого в ній додатково відображаються:

  • щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу;
  • обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ставок єдиного податку;
  • обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).

Сплата єдиного податку здійснюється як авансовий внесок не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Платники єдиного податку пунктом 297.1 ПКУ звільнені від нарахування, сплати та подання звітності по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Обов’язковою вимогою є правильне ведення Книги обліку доходів і витрат для єдиноподатника 2 групи, а також необхідність відображати дохід у ній загальною сумою за день (без розшифровки по кожному продажу) (пп.296.1.1 ПКУ).

Записи в Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та / або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, не слід забувати відобразити дохід за фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Найчастіше невідображення доходу по останньому пункту підводить багатьох підприємців.

P.S. Если вам нужна информация по статистике внешнеэкономичской деятельности России, то на этом сайте вы найдете сведения по ВЭД России. Эта информация просто незаменима в бизнесе.

Чи має право платник єдиного податку продавати пиво в пляшках?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *