Чи має право платник єдиного податку обрати квартальний період з ПДВ?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Добрий день. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Займаюся торгівлею цінними паперами. Маржинальная торговля це один з її видів. Планую з нового року перейти на спрощену систему оподаткування та зареєструватися платником податку на додану вартість. Чи можу я обрати квартальний податковий період та що для цього потрібно?

Ставку єдиного податку, яка передбачає сплату податку на додану вартість можуть обрати підприємці третьої та п’ятої групи. У разі реєстрації таких підприємців платниками податку на додану вартість ставка єдиного податку для них з нового 2013 року складатиме:

3% — для єдинників третьої групи;

5% — для єдинників п’ятої групи (у разі благополучного вступу в силу Закону №10687 від 03.07.2012).

Згідно частини «в» пункту 4 пункту 293.8 ПКУ підприємець на загальній системі оподаткування, який переходить на єдиний податок може стати платником податку на додану вартість. Для цього йому необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування не пізніш 15 календарних днів до початку нового календарного кварталу. Також треба подати заяву на реєстрацію платником ПДВ не пізніше 15 календарних днів до нового кварталу (пункт 3.6.3 «Положення про реєстрацію платників ПДВ» від 07.11.2011 №1394.)

Згідно пункту 202.2 Податкового кодексу підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування можуть обрати квартальний податковий період для подання звітності з податку на додану вартість. При цьому заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

Як бачимо, Податковий кодекс встановлює чіткі терміни для подання заяви про обрання квартального податкового періоду з ПДВ — разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Підприємець, який перейшов на єдиний податок з нового року першу свою декларацію з ПДВ буде подавати за січень, а декларацію за наслідками останнього податкового періоду календарного року — тільки у наступному році. Таким чином, ПКУ просто позбавляє можливості новостворених платників єдиного податку подати заяву про обрання квартального податкового періоду з ПДВ. Пропонується подавати таку заяву у довільній формі, але шанси на те, що податкова служба прийме заяву до розгляду невеликі.

Чи має право платник єдиного податку обрати квартальний період з ПДВ?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *