Чи має право платник податку на прибуток на валові витрати по чекам від єдинника першої групи?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Чи може юридична особа платник податку на прибуток ставити на валові витрати чеки на придбання обладнання, комплектуючих необхідних для виробництва продукції, перемички, які придбаваються на ринку у платника єдиного податку першої групи та оформлюються авансовим звітом через підзвітну особу?

Колись, дуже давно, у далекому 2011 році платникам податку на прибуток було заборонено відносити до складу валових витрат вартість товарів чи послуг, придбаних у єдиноподатників. Тоді діяв пункт 139.1.12 Податкового кодексу. З початку 2012 року зазначений пункт виключено з головного податкового документу країни.

Згідно пункту 291.4 Податкового кодексу до першої групи відносяться фізичні особи — підприємці, які не мають найманих робітників, торгують в роздріб з торговельних місць на ринках та/або надають побутові послуги населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис.грн. З тексту зазначеної норми можна зробити висновок, що продавати товари єдинник першої групи може будь кому, а надавати послуги лише населенню і лише побутові, перелік яких визначений пунктом 291.7 ПКУ. Необхідно лише виконувати вимоги щодо роздрібного продажу з торговельного місця на ринку.

Державна податкова служба наказом від 15.02.2012 №121 затвердила узагальнюючу податкову консультацію «З питань формування витрат по операціях з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування», в якій, зокрема, зазначено наступне: «починаючи з 1 січня 2012 року юридичні особи — платники податку на прибуток при визначенні об’єкта оподаткування можуть включати до складу витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб — підприємців, які сплачують єдиний податок незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу — підприємця, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника.».

Отже, платник податку на прибуток має повне право відносити до складу валових витрат вартість товарів, придбаних на ринку у єдинника першої групи за умови належного документального оформлення та зв’язку з господарською діяльністю.

Чи має право платник податку на прибуток на валові витрати по чекам від єдинника першої групи?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.01098 sec