Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи має право платник податку на прибуток на валові витрати по чекам від єдинника першої групи?

Чи має право платник податку на прибуток на валові витрати по чекам від єдинника першої групи?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Чи може юридична особа платник податку на прибуток ставити на валові витрати чеки на придбання обладнання, комплектуючих необхідних для виробництва продукції, перемички, які придбаваються на ринку у платника єдиного податку першої групи та оформлюються авансовим звітом через підзвітну особу?

Колись, дуже давно, у далекому 2011 році платникам податку на прибуток було заборонено відносити до складу валових витрат вартість товарів чи послуг, придбаних у єдиноподатників. Тоді діяв пункт 139.1.12 Податкового кодексу. З початку 2012 року зазначений пункт виключено з головного податкового документу країни.

Згідно пункту 291.4 Податкового кодексу до першої групи відносяться фізичні особи — підприємці, які не мають найманих робітників, торгують в роздріб з торговельних місць на ринках та/або надають побутові послуги населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис.грн. З тексту зазначеної норми можна зробити висновок, що продавати товари єдинник першої групи може будь кому, а надавати послуги лише населенню і лише побутові, перелік яких визначений пунктом 291.7 ПКУ. Необхідно лише виконувати вимоги щодо роздрібного продажу з торговельного місця на ринку.

Державна податкова служба наказом від 15.02.2012 №121 затвердила узагальнюючу податкову консультацію «З питань формування витрат по операціях з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування», в якій, зокрема, зазначено наступне: «починаючи з 1 січня 2012 року юридичні особи — платники податку на прибуток при визначенні об’єкта оподаткування можуть включати до складу витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб — підприємців, які сплачують єдиний податок незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу — підприємця, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника.».

Отже, платник податку на прибуток має повне право відносити до складу валових витрат вартість товарів, придбаних на ринку у єдинника першої групи за умови належного документального оформлення та зв’язку з господарською діяльністю.

Чи має право платник податку на прибуток на валові витрати по чекам від єдинника першої групи?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend