Податки > Податок на додану вартість > Блокування (призупинення) реєстрації податкових накладних. Відповіді на питання

Блокування (призупинення) реєстрації податкових накладних. Відповіді на питання

Що робити, якщо отримано повідомлення про блокування податкової накладної?

Підприємство – платник ПДВ  отримало від органу ДФС повідомлення про блокування реєстрації податкової накладної в ЄРПН.  Які документи та у який термін слід подати? Що робити в разі відмови ДФС розблокувати реєстрацію податкової накладної після надання необхідних документів та пояснень?

Після отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН  платник податку протягом 365 днів має право подати документи та пояснення, які визначені Вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, затверджених наказом Мініфіну від 13.06.2017 р. № 567, (далі – Перелік № 567). Документи повинні стосуватися безпосередньо тих операцій, які пов’язані з постачанням товарів / послуг, зазначених у заблокованій податковій накладній.  Їх слід подати засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС (через Електронний кабінет або іншими засобами електронного зв’язку).

Читайте також Блокування податкових накладних. Критерії і порядок засідання комісії ДФС

Крім цього, платник має право подати  Таблицю даних платника податків (за формою, затвердженою у додатку до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567), як такого, що на постійній основі постачається (виготовляється). У цій Таблиці має бути зазначено:

  • види економічної діяльності відповідно до КВЕД (ДК 009:2010) (графа 2 Таблиці);
  • коди товарів згідно з УКТ ЗЕД та послуг згідно з ДК 016 – 2010, що придбаються ( графа 3 Таблиці) та постачаються (графа 4 Таблиці) сільгосппідприємством.

Таблиця також має бути подана в електронній формі.

Комісія ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, зобов’язана прийняти рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Відповідно до постанови КМУ від 29.03.2017 р. № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення  комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації ПН/РК є:

  • ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
  • ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту “в” пп. 201.16.1 ПКУ (тобто документів згідно з Переліком № 567);
  • надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

При розгляді Комісією ДФС документів та пояснень платника податку, такий платник не має права бути присутнім на засіданні Комісії.

У разі отримання платником податку рішення Комісії ДФС про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, такий платник має право на адміністративне або судове оскарження такого рішення.

Адміністративне оскарження здійснюється відповідно до п. 56.23  ПКУ, а саме:

  • платник податку подає скаргу на рішення Комісії ДФС протягом 10 календарних днів, що настають за днем його отримання. Якщо останній день цього строку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається перший (після такого вихідного чи святкового дня) робочий день ;
  • адміністративна скарга розглядається Комісією про розгляд скарг протягом 10 календарних днів з дня її  отримання. Термін розгляду скарги не може бути продовженим. Участь уповноваженої особи Мінфіну на засіданні при розгляді скарги Комісією про розгляд скарг є обов’язковою.

У разі незадоволення скарги платник податків має право звернутися до суду.

Читайте також Блокування податкових накладних. Критерії моніторингу та блокування

Коли мають зареєструвати «розблоковану» податкову накладну?

В який термін має бути зареєстрована в ЄРПН «розблокована» податкова накладна та що буде, якщо на таку дату буде відсутня необхідна сума реєстраційного ліміту?

Відповідно до пп. 201.16.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких в ЄРПН було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

  1. прийнято рішення комісією ДФС про їх реєстрацію в ЄРПН;
  2. набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної ПН/РК в ЄРПН.

Крім цього, підставою для реєстрації податкової накладної є задоволення скарги платника податку на рішення Комісії ДФС про відмову її реєстрації в ЄРПН.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ПКУ (тобто реєстраційний ліміт).  Якщо сума реєстраційного ліміту менша, ніж сума ПДВ в поданій на реєстрацію податковій накладній, то  підприємство  повинно перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ.

У разі відсутності необхідної суми реєстраційного ліміту, податкова накладна / розрахунок коригування, щодо яких прийнято рішення Комісією ДФС або судом про їх реєстрацію, «стає в чергу» та «чекає» поповнення електронного рахунку на відповідну суму. Після досягнення реєстраційним лімітом потрібної суми така накладна (розрахунок коригування) реєструється датою прийняття відповідного рішення.

Читайте також Як буде відбуватися блокування податкових накладних після 01.07.2017

Коли відображати податкові зобов’язання та кредит по заблокованій податковій накладній?

У якому звітному періоді включати до декларації з ПДВ заблоковану податкову накладну ? Коли покупець матиме право на податковий кредит за такою податковою накладною?

Згідно з п. 187.1. Податкового кодексу України (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • або дата зарахування коштів від покупця/замовника як передоплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
  • або дата відвантаження товарів (надання послуг).

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН (п. 201.1 ПКУ). При цьому блокування реєстрації такої накладної не є підставою для ненарахування платником ПДВ податкового зобов’язання з цього податку.

Отже, незалежно від того, зареєстрована податкова накладна  в ЄРПН чи ні, підприємство повинно відобразити податкове зобов’язання з ПДВ в періоді його виникнення у податковій звітності з ПДВ.

Читайте також Як застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Що стосується податкового кредиту, то згідно з п. 198.2. ПКУ датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • або дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • або дата отримання платником податку товарів/послуг.

Водночас не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН  податковими накладними / розрахунками коригування,  чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ (п. 198.6. ПКУ).

Отже, право на податковий кредит у покупця виникне лише після реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

При поддержке: Занимаетесь торговлей на финансовых рынках форекс или бинарных опционов? Программа советник http://sovetnikov.net/test-drajv-na-realnom-schete-indikatora-sn-sixty-seconds/ поможет вам принять своевременное решение о входе или выходе с рынка.

Блокування (призупинення) реєстрації податкових накладних. Відповіді на питання
4.1 (81.6%) 25 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.93MB/0.00075 sec