Безкоштовні консультації з оподаткування > З декрету в декрет в 2017 році

З декрету в декрет в 2017 році

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня. Я офіційно працевлаштована. Наразі знаходжуся у відпустці по догляду за дитиной (до 3-х років). Але знову йду у декрет, не виходячи з цього декрету (дитині зараз 2,5 роки). Як нараховуються лікарняні (декретні) кошти в моєму випадку. З 2017 року мінімальна з/п 3000 грн, вони будуть нараховувати по з/п якій я вийшла в декрет тобто 1400 грн чи 3000 грн?

Marked as spam
Сообщение от Anonymous
Ответ на 26.04.2017 5:02 дп
22 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Доброго дня! Почнемо з того, що на час перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років за жінкою зберігається робоче місце і не втрачається страховий стаж, тому Ви маєте право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Відповідно до пункту 28 Порядку № 1266 «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 р., якщо в розрахунковому періоді застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата для нарахування лікарняних визначається виходячи з тарифної ставки, встановленої на день настання страхового випадку. Відпустка по догляду за дитиною до трьох років відноситься до поважних причин. Тобто у Вашому випадку для розрахунку допомоги по вагітності та пологах буде братися посадовий оклад, який Ви отримували б на сьогоднішній день. Згідно з пунктом 5 Порядку 1266 у Вашому випадку середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення тарифної ставки на 30,44 (середньомісячну кількість календарних днів). Сума допомоги по вагітності та пологах розраховується шляхом множення середньоденної зарплати на 126 календарних днів (тривалість лікарняного). Крім того, статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. Тобто, в 2017 році розмір допомоги по вагітності та пологах не може бути меншим ніж 13245,12 грн. Варто зауважити, що з допомоги по вагітності та пологах не утримуються жодні внески і податки.
Marked as spam
Сообщение от Anonymous
Ответ на 29.04.2017 5:28 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]