Безкоштовні консультації з оподаткування > (розрахунок середньої заробітної плати)

(розрахунок середньої заробітної плати)

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня. Я працюю вчителем в школі, і нещодавно нам начислили відпускні за формолою Загальна ЗП поділена на 310 днів (366-56 (відпустки) = 310). Згідно пункту 2, Порядку №100 від 08,02,1995 час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Чи відносяться вихідні субота і неділя до днів які потрібно виключити із розрахункового періоду. І чому бухгалтерія не виключила офіційні державні вихідні? Дякую за відповідь!!!

(розрахунок середньої заробітної плати)
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Urii
Ответ на 27.06.2017 9:53 дп
17 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Доброго дня! Ваша бухгалтерія невірно підходить до розрахунку відпускних. Дійсно, відповідно до пункту 2 Порядку 100 середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічних та додаткових відпусток розраховується за останні 12 календарних місяців, які передують місяцю надання відпустки. Слід зауважити, що з розрахункового періоду потрібно виключити святкові та неробочі дні, які перелічені в статті 73 Кодексу Законів про Працю. На сьогоднішній день таких днів – 11. До розрахункового періоду також не включається час, коли робітники не працювали з поважних причин та за ними не зберігався заробіток. Зокрема це стосується часу перебування у відпустці без збереження заробітної плати та у відпустці по догляду за дитиною до трьох або до шести років. Період перебування у щорічній основній та додатковій відпустках з розрахункового періоду не виключаються. Не зрозуміло також, чому береться 366 днів, адже цей рік не високосний. Тож в розрахунковий період (за умови відсутності відпусток без збереження заробітної плати) мають входити 354 дні (365 – 11 святкові). До розрахунку середньоденної заробітної плати для обчислення відпускних включається вся нарахована заробітна плата за рік, в тому числі відпускні та лікарняні. Виняток складає матеріальна допомога (оздоровчі) та разові премії. Важко сказати, в який бік помилився ваш бухгалтер при розрахунку, але моя порада – добивайтесь перерахунку відпускних.
Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 28.06.2017 5:12 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend