Безкоштовні консультації з оподаткування > ПСП

ПСП

0
0

Як написати довідку працівнику, що він не користується податковою соціальною пільгою?

ПСП
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Юлія
Ответ на 18.07.2018 2:40 пп
5 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Відповідно до п. 169.2 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). При цьому, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі — заява). Також, якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги, передбаченої пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, то згідно із пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ граничний розмір доходу одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ПКУ, та відповідної кількості дітей. Проте, ПКУ не передбачено встановлення якоїсь єдиної форми для цього. Водночас, п. 2 постанови Кабінету Міністрів України 29 грудня 2010 року № 1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування соціальної пільги» визначено, що платник податку подає заяву за встановленою ДПС України формою. При цьому із вступом в дію ПКУ наказ ДПА України від 30 вересня 2003 року № 461 «Щодо затвердження форм заяв і повідомлення з питань отримання (застосування) податкової соціальної пільги, а також порядку інформування платників податку» втрачає чинність, тому застосовувати встановлену цим наказом заяву у 2011 році не є можливим, оскільки її реквізити не відповідають нормам Кодексу. Однак, до встановлення ДПС України нової форми заяви, для забезпечення реалізації платниками податку у 2011 році права на податкову соціальну пільгу, платником податку може подаватися заява у довільній формі. При цьому за зразок при оформленні такої заяви може братися форма заяви, що була встановлена зазначеним вище наказом № 461. Оскільки скористатися підвищеним кратно кількості дітей доходом при реалізації права на податкову соціальну пільгу, може тільки один з батьків – платників податку, то у заяві також потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей. Враховуючи вищевикладене, відомості про те, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей відображаються у заяві, яка надається платником податку роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги.
Marked as spam
Сообщение от dmitry77
Ответ на 22.07.2018 5:21 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend