Безкоштовні консультації з оподаткування > Подовження лікарняного

Подовження лікарняного

0
0

Доброго дня. Питання стосовно продовження лікарняного в зв’зку з вагітністю та пологами. Сестра отримала листок непрацездатності за місцем спостереження за вагітною на 180 календарних днів (має Чорнобильське посвідчення), віддала у відділ кадрів, там все добре. Після пологів в лікарні видали ще один лікарняний строком два тижні з 22.082017 по 05.09.2017, в зв’язку з тяжкими пологами. У відділі кадрів відмовляються придожити/прийняти лікарняний оперуючи постановою №1266. Почитавши дану постанову, не знайшов такого що не можливо продовжити лікарняний більше 180 днів. Підкажіть, чи праві працівники відділу кадрів, чи повнні подовжити та в якому законі це прописано. Заздалегіть вам вдячний.

Подовження лікарняного
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Dima
Ответ на 01.06.2017 1:35 пп
19 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Знайшов відповідь на своє питання. Виплата допомоги по вагітності та пологах при ускладнених пологах Пунктом 6.2 Інструкції № 455 передбачено, що у випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовий період жінці додатково видають листок непрацездатності на 14 календарних днів (окрім жінок, віднесених до 1–4-ї категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустка яких у зв’язку з вагітністю та пологами має більшу тривалість). На підставі цього листка непрацездатності раніше надана на 126 календарних днів відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами продовжується ще на 14 календарних днів. Цей листок непрацездатності оплачується аналогічно попередньому, виданому жінці на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тому що це той самий страховий випадок з тим самим розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати. Частиною 1 статті 38 Закону № 2240 передбачено, що допомога по вагітності та пологах у випадку ускладнених пологів виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить у цьому разі 140 календарних днів (70 днів – до пологів і 70 – після пологів).
Marked as spam
Сообщение от Dima
Ответ на 01.06.2017 1:56 пп
Додати коментар
0
Private answer
Чи все таки має право на подовження лікарняного?
Marked as spam
Сообщение от Dima
Ответ на 01.06.2017 2:22 пп
Додати коментар
0
Private answer
Доброго дня. На жаль, працівники відділу кадрів праві і Ваша сестра не має права на продовження лікарняного. Статтею 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV регламентуються умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах працюючим жінкам. Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 — до пологів та 90 — після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів. Таким чином, максимальна тривалість відпустки по вагітності та пологах для застрахованих осіб – 140 днів, для жінок, віднесених до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 180 днів.
Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 01.06.2017 5:14 пп
Додати коментар
0
Private answer
Дякую за відповідь.
Marked as spam
Сообщение от Dima
Ответ на 02.06.2017 7:59 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend