ПДФО В ЗОНЕ АТО

0
0

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, зокрема, підпунктом 5 пункту 135 розділу I Закону №1791 підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено пунктом 38, яким визначено особливості справляння податків і зборів на період проведення антитерористичної операції, для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або населені пункти на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування, з яких сплачуються місцеві податки, збори.
Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Відповідно до підпункту 38.9 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ під час нарахування (виплати) фізичним особам — підприємцям (ФОП), місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 ПКУ.
Наше місто Авдіївка знаходиться на лінії зіткнення, тому на нас розповсюджується дія цього закону, і нам доводиться сплачувати двічі податок. Наприклад, для потреб ОСББ нам необхідно придбати канцелярські товари. Зручніше це зробити в Авдіївці, але згідно змін до податкового законодавства нам після придбання в нашому місті канцелярії доводиться заплатити додатково 19,5% податку. Ось і виходить, що податок платять ФОП, місцезнаходженням і місцем проживання яких є м.Авдіївка, і установи і організації місцезнаходженням і місцем проживання яких теж є м.Авдіївка і які користуються послугами та набувають товар у місцевих ФОПівцев. Чи правомірне утримання 19,5% (пдфо в усієї України -18%)?

ПДФО В ЗОНЕ АТО
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от galina.tsimbal@yandex.ru
Ответ на 06.04.2017 4:38 дп
11 просмотры
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]