Безкоштовні консультації з оподаткування > Оподаткування гранта

Оподаткування гранта

0
0

ФОП 3 група, ставка податку 5%від доходу. Чи підлягає оподаткуванню грант я (безповоротна фінансова допомога на розвиток бізнесу) який я отримаю із закороднону, якщо так то в якому розмірі?

Оподаткування гранта
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от allo4ka63@gmail.com
Ответ на 02.08.2018 11:31 дп
5 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої — третьої груп визначено в статті 292 ПКУ. Так, відповідно до п. 292.3 ПКУ, до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку. Таким чином, якщо Вам пощастить отримати цю безповоротну фінансову допомогу, то вона стане доходом и буде оподатковуватись за ставкою 5%. Крім цього, хочу звернути Вашу увагу на п.292.5 ПКУ, згідно з яким, дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу. Непрямим підтвердженням висновку зробленого вище є і підпункт 3 п.292.11 ПКУ, згідно з яким, до складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. А, оскільки фінансова допомога і не планується повертатися, то це звичайний дохід підприємця. Наприкінці хочу звернути Вашу увагу на те, що, якщо гривневий еквівалент отриманої фінансової допомоги та результати Вашої особистої господарської діяльності вийдуть за межі дозволених ПКУ 5 млн. грн. в рік, то Ви автоматично втратите статус платника єдиного податку.
Marked as spam
Сообщение от dmitry77
Ответ на 05.08.2018 10:01 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend