Безкоштовні консультації з оподаткування > Із декрета в декрет 2017

Із декрета в декрет 2017

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня. Я офіційно працевлаштована в державному банку. Наразі знаходжуся у відпустці по догляду за дитиной (до 3-х років). Але знову збираюсь у декрет, не виходячи з цього декрету (дитині буде тільки 2 роки). Як нараховуються лікарняні (декретні) кошти в моєму випадку: по мінімальній ЗП чи по окладу на моїй посаді?хто виплачує: організація чи соц страх?

Marked as spam
Сообщение от Aleksandra
Ответ на 13.06.2017 1:36 пп
24 просмотры
Додати коментар
0
Private answer
Доброго вечора. Відповідно до пункту 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 в разі якщо застрахована особа у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку з поважних причин не мала заробітку (а відпустка по догляду за дитиною є поважною причиною) середня заробітна плата для обчислення допомоги визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку. Причому враховується лише ставка. Доплати за шкідливість, вислугу та інші в розрахунок не включаються. Тож в Вашому випадку розрахунок допомоги по вагітності та пологах буде виглядати: посадовий оклад : 30,44 * 126 кал. днів. Відповідно до статті 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. В разі якщо розмір Вашого посадового окладу на момент настання страхового випадку менше встановленої законом мінімальної зарплати, допомога по вагітності та пологах буде обчислюватись виходячи з мінімальної заробітної плати. В 2017 році ця сума становить: 3200,00 грн. : 30,44 * 126 днів = 13245,12 грн. Механізм отримання допомоги такий: Листок непрацездатності здається на підприємство. Бухгалтерія обчислює суми допомоги та надає заяву-розрахунок на відшкодування матеріального забезпечення в робочий орган ФСС з ТВП. Соцстрах перераховує кошти на рахунок підприємства, а підприємство – Вам.
Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 13.06.2017 9:41 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend