Безкоштовні консультації з оподаткування > індексація

індексація

« До попередньої сторінки
0
0

Як визначити, правильно, базовий місяць коли працівник після відпустки по догляду за дитиною до 3 років пішов у невикористану оплачувану відпустку.
оклад- 2500грн
2012-2015рр відпустка по догляду до 3ох років
квітень 2015р оклад збільшився на 55грн = 2555грн
травень 2015 невикористана відпустка на 24 к.дн( в травні не відпрацьовано ні одного дня)
мене цікавить базовим стає травень 2015р (2500+ 619,96 тобто 2555+564,96фікс.індекс.)
чи червень 2015р(2500+876,96 тобто 2555+821,96)???

РЕШЕНО
Marked as spam
Сообщение от Liydmula Vorona (Вопросы: 3, Ответы: 5)
Ответ на 04.08.2015 8:51 дп
1110 просмотры
Додати коментар
1
Private answer

Если исходить из условий, которые Вы изложили в вопросе, то базовым месяцем будет считаться апрель, поскольку именно тогда произошло повышение должностного оклада, а, следовательно, этот месяц нужно считать таковым. Для того, чтобы определить фиксированную индексацию, Вам нужно подсчитать сколько индексации нужно было бы выплатить этому сотруднику в апреле месяце и вычесть из этой суммы 55 грн., на которые повысился должностной оклад, полученный результат и будет суммой, которую фиксировано нужно доплачивать до заработной платы, вплоть до следующего повышения.
Однако не могу понять, в связи с чем это Вас интересует? Если сотрудник идет в тарифный отпуск, то, следовательно, не работает, а согласно седьмого абзаца в п. 4 Порядка проведения индексации денежных доходов населения, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 17 июля 2003 г. N 1078: «В случае, когда лицо работает неполное рабочее время, сумма индексации определяется из расчета полного рабочего времени, а выплачивается пропорционально отработанному времени». У Вашего сотрудника отработанного времени не будет вообще (он ведь в отпуске, т.е. вообще не работает), поэтому индексация ему не положена. И отпускные этому сотруднику нужно считать по зарплате, которая у него была до отпуска по уходу, но не ниже минимальной заработной платы, установленной на сегодня.

Marked as spam
Сообщение от Dmitry77 (Вопросы: 4, Ответы: 1741)
Ответ на 05.08.2015 6:45 дп
Додати коментар
0
Private answer

Так я згідна що базовим рахується місяць в якому піднімався оклад, але у квітні працівник був ще у відпустіці по догляду до 3ох років яка закінчилася 18.05.15р, і не працювавши ні одного дня,працівник пішов у невикористану щорічну оплачувану відпустку на 24 к.дн.А ще одне пропустила,що після відпуски ще 10 днів було лікарняного.Наприклад щоб нарахувати йому зп за кінець червня(там получається підпрацьованих 6 днів) чи вже за липень базовий місяць буде який? Ситуація виглядає так:
оклад 2500 грн, останній раз піднімався листопад 2011р
2012-по 18.05.2015 відпустка по догляду
оклад працівника піднімається у квітні 2015р до 2555грн
з 18.05.2015 — відпустка на 24 к.дн
з 9.06.-18.06 — лікарняний
з 22.06 -30.06 — приступив до роботи (6 роб.дн)
Для обчислення 6 днів зп береться 2555 + фікс.індекс 564грнтравень чи 821 червень
бо квітень я не згідна працівник в квітні не працював, в травні получається також а відпрацьовані роб дні є у червні 6 днів?
Поможіть будьласка розібратися? бо думок багато але як правильно не відомо. Буду дуже вдячна.

Marked as spam
Сообщение от Liydmula Vorona (Вопросы: 3, Ответы: 5)
Ответ на 06.08.2015 7:53 дп
Додати коментар
0
Private answer

ОК

Marked as spam
Сообщение от Liydmula Vorona (Вопросы: 3, Ответы: 5)
Ответ на 06.08.2015 8:19 дп
Додати коментар