Безкоштовні консультації з оподаткування > Індексація при підвищенні заробітної плати

Індексація при підвищенні заробітної плати

« До попередньої сторінки
0
0

Скажіть будь ласка,особі підвищили заробітну плату в червні місяці 2015 року на 500 грн. До даного часу, листопада місяця, вона не отримувала індексації по зароб. платі., коли вона зможе її отримати?
Якщо особі в грудні місяці підняти заробітну плату на 50 грн., то чи буде особа отримувати індексацію і з якого місяця, адже сума підвищення буде меншою ніж наявна індексація за грудень? Дякую!

Індексація при підвищенні заробітної плати
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Андрей Серый (Вопросы: 3, Ответы: 1)
Ответ на 27.11.2015 1:58 пп
734 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

В данном случае Вы приводите не полную информацию, поскольку я не знаю, какой месяц до июня 2015 года был базовым. Поэтому, исхожу из того, что этот человек получает зарплату большую, чем прожиточный минимум для трудоспособного лица (на тот момент 1218 грн.), а так же, что сумма увеличения зарплаты в июне 2015 года больше, чем индексация, которая полагалась ему в этом же месяце, т.е. после увеличения зарплаты в июне 2015 года на 500 грн. фиксированная индексация не начисляется.
Таким образом, начиная с июня 2015 года, который, несомненно, будет в этом случае базовым, Вам должны были начислять и выплачивать только новый оклад (с учетом прибавки в 500 грн.). Во всех последующих месяцах 2015 года, включая ноябрь 2015 года, обычная индексация Вам не начисляется и не выплачивается, поскольку, в данном случае, это не позволяет сделать индекс прироста потребительских цен.
Поэтому с июня по ноябрь 2015 года Вы получаете только новый оклад, с учетом прибавки. Если в декабре 2015 года Вам еще раз поднимут зарплату (на 50 грн. или на любую другую сумму), то декабрь 2015 года станет для Вас базовым. Поскольку на этот момент на обычную индексацию Вы не имеете права, то и фиксированную индексацию рассчитывать не от чего. У Вас просто поменяется базовый месяц для расчета прироста индекса потребительских цен, других последствий для Вас это увеличение зарплаты не принесет, кроме, собственно, самой прибавки.

Marked as spam
Сообщение от Dmitry77 (Вопросы: 4, Ответы: 1741)
Ответ на 28.11.2015 9:31 дп
Додати коментар
0
Private answer

Щиро дякую за відповідь, але коли ж все ж таки особа приблизно зможе отримувати індексацію після того як їй підвищили заробітну платню в червні 2015 року (базовий місяць червень)на 500 грн, чи вона взагалі не буде тепер її отримувати? І що потрібно зробити, щоб індексація нароховувалась в даному випадку? Щиро дякую! От наприклад, якщо особі підвищать заробітну плату на 30 грн. в грудні 2015 року, який буде базовим, а саме підвищення в 30 грн. буде меншим ніж індексація, то чи зможе особа отримувати індексацію в найближчому майбутньому? Просто, у колег індексація в розрахунковому листі значиться 552 грн., а це не малі кошти, а особа якій підвищили зарплатню на мізер тепер взагалі індексації не отримує і саме головне коли ж вона її тепер отримає? Слідує висновок, що якщо підвищувати зарплатню, то суттєво десь не менш ніж на 1000 грн. і при цьому не отримувати індексацію, а якщо підвищувати на 100 грн., то нема жодного сенсу, вірно?

Marked as spam
Сообщение от Андрей Серый (Вопросы: 3, Ответы: 1)
Ответ на 30.11.2015 8:08 дп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend