Безкоштовні консультації з оподаткування > Індексація з/пл

Індексація з/пл

0
0

Добрий день, допоможіть, будь-ласка, розібратися з індексацію з/пл! 15 березня 2016 року на новостворене робоче місце було прийнято працівника, з окладом 2500. Коли починати проводити індексацію з/пл, в які терміни її виплачувати працівнику? Вона додається до нарахованої з/пл і потім сплачуються внески?

Індексація з/пл
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Max (Вопросы: 3, Ответы: 0)
Ответ на 08.09.2016 4:12 пп
310 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго вечора! В листі Мінсоцполітики від 14.06.2016 N 263/10/136-16 стверджується, що якщо працівника прийнято на новостворену посаду, то обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має здійснюватись з наступного після створення посади місяця. Тобто, якщо посада створена в березні 2016 року, то обчислення індексу споживчих цін повинно здійснюватися з квітня 2016 року.
Індексація заробітної плати та інших доходів населення проводиться у випадку, якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлено на рівні 103%.
Підвищення грошових доходів населення у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. Офіційний індекс інфляції обчислюється Держстатом кожний місяць та публікується не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним. Тобто в вересні індексація проводиться виходячи з індексу інфляції за липень 2016 року. З квітня по серпень 2016 р. інфляція жодного разу не перевищила поріг індексації, тож і в жовтні у цього працівника не настане право на отримання індексації.
Індексація зарплати проводиться в межах прожиткового мінімум для працездатних осіб, отже індексується лише 1450 грн. Нарахування суми індексації та її виплата здійснюються одночасно з нарахуванням та виплатою заробітної плати за місяць, доходи за який підлягають індексації. Сума індексації підлягає оподаткуванню відповідно до чинного законодавства.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 08.09.2016 8:20 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend