Безкоштовні консультації з оподаткування > Індексація заробітньої плати

Індексація заробітньої плати

0
0

Я працюю перший рік (з вересня місяця). У платіжках про заробітню плату відсутній пункт «індексація».
Скажіть будь ласка з якого часу мені повинні нараховувати індексацію.

Індексація заробітньої плати
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Helen08 (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 02.07.2016 10:59 дп
277 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Оскільки Ви були прийняті на роботу в вересні минулого року, то на Вас не поширюються нові правила визначення базового місяцю, які діють з 01.12.2015 року. Тож в Вашому випадку базовим вважається місяць, що передує прийняттю на роботу, тобто серпень 2015року.
Індексація проводиться в випадку коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який з 1 січня поточного року дорівнює 103%. В минулому році цей показник дорівнював 101 %. Нарахування індексації здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому опубліковано індекс споживчих цін. Відповідно до даних Держстату України вже в вересні 2015 року індекс приросту споживчих цін склав 102,3%. Ці дані були опубліковані в офіційних виданнях в жовтні, тож починаючи с листопада 2015 року Вам повинні виплачувати індексацію.
Нагадаю, що індексації підлягають грошові доходи громадян, які не мають разового характеру: Індексація проводиться в межах прожиткового мінімуму для відповідної категорії населення, встановленого на момент нарахування. Сума індексації грошових доходів громадян визначається шляхом множення доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
Ви можете самостійно визначити розмір індексації, що Вам належить скориставшись калькулятором індексації або таблицями індексу споживчих цін, яких безліч в інтернеті.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 02.07.2016 2:34 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend