Я оплачуються лікарняні?« Вернутся к списку вопросов

Доброго дня! У мене таке запитання: при розрахунку середньоденної зарплати для виплати лікарняних ЯКУ сумму беруть: "чистими" за день, чи повністю нарахованими без податків, тобто "брудними"? Дякую.
Сообщение от Olena
Ответ на 02.11.2016 12:28 пп
0

Доброго вечора! Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності регламентується нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 від 26.09.2001 року. Відповідно до п.3 цього Порядку середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість днів в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. Тобто для розрахунку середньоденної допомоги враховується нарахована зарплата брудними), а не виплачена.
Слід зауважити, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відшкодовує роботодавцям суми лікарняних з урахуванням військового збору та податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, в заяву-розрахунок на отримання матеріального забезпечення потрібно включати усю нараховану суму допомоги з тимчасової непрацездатності.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 02.11.2016 9:26 пп