Безкоштовні консультації з оподаткування > Я оплачуються лікарняні?

Я оплачуються лікарняні?

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня! У мене таке запитання: при розрахунку середньоденної зарплати для виплати лікарняних ЯКУ сумму беруть: «чистими» за день, чи повністю нарахованими без податків, тобто «брудними»? Дякую.

Я оплачуються лікарняні?
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Olena (Вопросы: 2, Ответы: 1)
Ответ на 02.11.2016 12:28 пп
187 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго вечора! Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності регламентується нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 від 26.09.2001 року. Відповідно до п.3 цього Порядку середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість днів в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. Тобто для розрахунку середньоденної допомоги враховується нарахована зарплата брудними), а не виплачена.
Слід зауважити, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відшкодовує роботодавцям суми лікарняних з урахуванням військового збору та податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, в заяву-розрахунок на отримання матеріального забезпечення потрібно включати усю нараховану суму допомоги з тимчасової непрацездатності.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 02.11.2016 9:26 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend