Безкоштовні консультації з оподаткування > Які податки платит фотограф, відеоооператор?

Які податки платит фотограф, відеоооператор?

« До попередньої сторінки
0
0

Хочу зайнятися фото-відеозйомкою. Хочу працювати легально. Які податки доведеться платити і як залишитись із штанами, оскільки конкуренція велика і в перший рік, ато й другий, хороших доходів не передбачається. Доведеться працювати за мінімум, амо в перший рік і взагалі 3-5 разів, поки збереться портфоліо.

Є нюанс, я працюю журналістом у редакції засновником якої є адмінстрація, районна рада та колектив. Посада завідуючий відділом. Вроді як прирівняний до державного службовця, зарплата і податки з неї так точно. Чи не стане це на заваді

Які податки платит фотограф, відеоооператор?
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Андрей (Вопросы: 1, Ответы: 3)
Ответ на 02.06.2014 7:50 дп
4021 просмотры
Додати коментар
1
Private answer

Здравствуйте.
Вот по поводу того, являетесь ли вы государственным служащим, вам нужно уточнить и быть уверенным. Потому что от этого статуса зависит, можете ли вы заниматься предпринимательской деятельностью или нет. Если вы гос служащий, то быть предпринимателем вам запрещено.

Чи має право державними службовцями займатись підприємницькою діяльністю у позаробочий час?
Відповідно до статті 16 Закону України »Про державну службу» державний службовець не має права вчиняти дії, передбачені статтями 1 і 5 Закону України »Про боротьбу з корупцією».
Згідно зі статтею 5 Закону України »Про боротьбу з корупцією» щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, встановлені спеціальні обмеження, спрямовані на попередження корупції, зокрема, державний службовець не має права займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб, бути повіреним третіх осіб у справах державного органу, в якому він працює, а також виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики), входити самостійно (крім випадків, коли державний службовець здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляє інтереси держави в раді товариства (спостережній раді) або ревізійній комісії господарського товариства), через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно — фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об’єднань, кооперативів, що здійснюють підприємницьку діяльність.
Таким чином, державний службовець у поза робочий час, як і у робочий час, не може займатись підприємницькою діяльністю.
http://nads.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=C54E5929838168F7344D8DB53CD2FA5C?art_id=248930&cat_id=247114

По поводу того, сколько вы налогов будете платить, тут зависит от того, какую систему налогообложения вы выберете или группу единого налога. Судя по тому, что вы описали, вам наиболее подходит третья группа единого налога.
Коротко о третей группе
422,65 грн. — ежемесячный фиксированный платеж в Пенсионный фонд. Платите независимо от того, получаете доход или нет.
5% с дохода (вся сумма, которую вам заплитили). Получаете доход — платите. Не получаете — не платите.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 02.06.2014 9:06 дп
Додати коментар
0
Private answer

5000 за рік, це доведться лише на пенсійний працювати. У нас населення 12 тисяч. Заказів хіба на податок і набереться. Тим більше весілля справа сезонна. отак у людей і відбивають охоту законно працювати. А неможна простіше якось оподатковуватись, є заробіток, платиш, ні, неплатиш.

Де зясувати на обмеження про підприємницьку діяльність журналісту, як прирівняному до державного служобвця?

Marked as spam
Сообщение от Андрей (Вопросы: 1, Ответы: 3)
Ответ на 02.06.2014 9:47 дп
Додати коментар
0
Private answer

Если бизнес сезонный, то вы можете быть один квартал на едином налоге, а остальные три в году на общей системе налогообложения, подавать нулевые отчеты и ничего не платить.
Но учитывайте, что переходить на единый налог можно только один раз в году.

По поводу гос служащего и предпринимательской деятельности. Факт того, что гос служащий не имеет право заниматься предпринимательской деятельностью, уточнять не нужно. Это сто процентов.
Вам нужно уточнить тот факт, являетесь ли вы гос служащим. Я считаю, что это вполне можно сделать в отделе кадров.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 02.06.2014 10:38 дп
Додати коментар
0
Private answer

відділу кадрів у нас немає, лише один главбух. на питання про приналежність до держслужбовця сказа прирівняний, на питання на підставі чого податок сплачує з мене податки як із держслужбовця впала в ступор.у трудовій записано, що я »завідуючий відділо сільского гсоподарства районної газети. :)

а на загальній системі весь час неможна? ну звичайно без подачі протягом року нульових прибутків.

Marked as spam
Сообщение от Андрей (Вопросы: 1, Ответы: 3)
Ответ на 02.06.2014 11:10 дп
Додати коментар
0
Private answer

при загальній системі оподаткування що сплачується, якщо один місяць прибуток 500 грн, другий 1000, а потім 2000 і того ж місяця купую нову апаратуру за 5000.

Marked as spam
Сообщение от Андрей (Вопросы: 1, Ответы: 3)
Ответ на 02.06.2014 11:36 дп
Додати коментар
0
Private answer

На общей системе налогообложения если вы будете работать, вы не будете иметь право получать наличные деньги без кассового аппарата. Только на счет в банке.
По поводу примера, который вы описали сложно сказать сколько вы заплатите исходя из позиции налоговой службы отнесению на налоговые расходы, расходов на приобретение основных средств. Аппаратурастоимостью 5000 грн. является основными средствами и по НКУ она относится на расходы частями (амортизация). Так вот налоговая приняла позицию, чтг именно предприниматель на общей системе на амортизацию не имеет права, поскольку не ведет бух учет.
Поэтому конкретно в этом случае все сложно.
А вообще ФЛП на общей системе платит: 15/17% налога на доходы физических лиц с прибыли.
34,7% единого социального взноса с прибыли.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 03.06.2014 7:44 дп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend