Безкоштовні консультації з оподаткування > Чи можна залишатись на єдиному податку і не займатись підприємницькою діяльністю?

Чи можна залишатись на єдиному податку і не займатись підприємницькою діяльністю?

« До попередньої сторінки
0
0

Я ФОП, на єдиному податку, перша група, надання послуг. Якщо в наступному році я не планую займатись підприємницькою діяльністю, що я маю зробити, щоб не «образити» податкову і пенсійний. Чи можу я при нульовому доході залишатись на спрощеній системі і не сплачувати податки? Як правильно зробити?

Чи можна залишатись на єдиному податку і не займатись підприємницькою діяльністю?
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Сергій Заблоцький (Вопросы: 5, Ответы: 4)
Ответ на 25.11.2015 7:34 пп
1490 просмотры
Додати коментар
1
Private answer

К сожалению, существующая система единого налога предполагает постоянную уплату этого налога в бюджет, независимо от того ведет деятельность частный предприниматель (получает доход) или нет. Т.е. даже если у Вас совсем не будет доходов, то и единый налог, и ЕСВ Вам все равно придется платить за каждый месяц в году. Исключением может стать только один месяц в календарном году, когда Вы можете пойти в отпуск, написав соответствующее заявление в фискальную службу по месту регистрации. В этом месяце Вас освободят от уплаты единого налога, но ЕСВ за этот месяц заплатить все равно нужно.
Если Вы наверняка знаете, что в следующем году у Вас не будет доходов, то лучшим вариантом будет переход с единого налога на общую систему налогообложения. Для этого нужно так же подать заявление в фискальную службу по месту регистрации не позднее, чем за 15 календарных дней до окончания 2015 года. При общей системе налогообложения налогообложению подлежит чистый доход, т.е. выручка минус расходы. Поскольку у Вас чистый доход будет равен 0, то и налогов никаких платить не нужно. Физические лица на общей системе налогообложения отчитываются только один раз в году, по итогам закончившегося года. Тогда подается декларация об имущественном состоянии и полученных доходах, а так же соответствующий отчет по ЕСВ. В Вашем случае они будут подаваться с прочерками, так что, думаю, забот эти отчеты не добавят.

Marked as spam
Сообщение от Dmitry77 (Вопросы: 4, Ответы: 1741)
Ответ на 28.11.2015 10:14 дп
Додати коментар
1
Private answer

А це правда, коли був дохід в цьому році і в слідуючому перейти на спрощену систему і не отримувати дохід, то всерівно мусиш платити аванс податків цілий рік? І що значить …(цілком можливо) повернути за результатами року?

Тут не все так просто.
Якщо підприємець перейшов на загальну систему оподаткування з єдиного податку та не веде діяльності, то сплачувати він нічого не повинен, оскільки в нього не було чистого доходу за попередній рік. Звіти з ПДФО та ЄСВ будуть з нулями.
Якщо ФОП здійснював діяльність у попередньому році та отримав чистий дохід, який вказав у річній декларації про майновий стан та доходи, а в наступному році діяльність не веде, йому доведеться сплачувати авансові платежі з ПДФО та ЄСВ, які він зможе (цілком можливо) повернути за результатами року.
http://forum.byhgalter.com/fop-na-zagalniy-sistemi-opodatkuvannya-pitannya-ta-vidpovidi-t33.html

Marked as spam
Сообщение от Сергій Заблоцький (Вопросы: 5, Ответы: 4)
Ответ на 28.11.2015 9:42 пп
Додати коментар
1
Private answer

Помилився в питанні

Коли був дохід в цьому році і в слідуючому перейти зі спрощеної на загальну систему і не отримувати дохід, то всерівно мусиш платити аванс податків цілий рік?

http://forum.byhgalter.com/fop-na-zagalniy-sistemi-opodatkuvannya-pitannya-ta-vidpovidi-t33.html

-Цитата- Тут не все так просто. Якщо підприємець перейшов на загальну систему оподаткування з єдиного податку та не веде діяльності, то сплачувати він нічого не повинен, оскільки в нього не було чистого доходу за попередній рік. Звіти з ПДФО та ЄСВ будуть з нулями. Якщо ФОП здійснював діяльність у попередньому році та отримав чистий дохід, який вказав у річній декларації про майновий стан та доходи, а в наступному році діяльність не веде, йому доведеться сплачувати авансові платежі з ПДФО та ЄСВ, які він зможе (цілком можливо) повернути за результатами року.

І що значить …(цілком можливо) повернути за результатами року?

Добавте кнопку »редагувати питання».

Marked as spam
Сообщение от Сергій Заблоцький (Вопросы: 5, Ответы: 4)
Ответ на 04.12.2015 12:16 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend