хмелярство

0
0

какой доход указать в отчете на хмелеводство

хмелярство
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Эльсана Джалилова (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 24.06.2014 12:09 пп
2211 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

В размере 1,5% от суммы реализованного спиртного и пива

Marked as spam
Сообщение от Евгений Иванов (Вопросы: 1, Ответы: 1)
Ответ на 24.06.2014 12:14 пп
Додати коментар
0
Private answer

Порядок уплаты сбора на развитие виноградарства, садоводства и хмелярства регулируется Підрозділом 10 Інші перехідні положення Налогового кодекса Украины, а именно пунктом 16:

1.3. Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

То есть, вы считаете общую сумму реализации алкогольных напитков за месяц и платите с этой суммы 1,5% сбора.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 25.06.2014 10:00 дп
Додати коментар
0
Private answer

В случае розничной торговли алкоголем — согласна, считаете 1,5% от суммы реализации (которая равняется сумме оплаты). Но в оптовой торговле все сложнее — сумма реализации (товарооборот) и сумма оплаты за поставленную алкогольную продукцию (выручка) на практике практичесик никогда не совпадают. еткий и внятный ответ на вопрос: так с чего же считать 1,5% — от суммы отгрузки или от суммы прихода за алкогольную продукцию не дала даже наша налоговая инспекция, а просто в ответе за запрос процитировала п.1.3.

Marked as spam
Сообщение от Александра Билибина (Вопросы: 0, Ответы: 1)
Ответ на 26.06.2014 7:56 пп
Додати коментар
0
Private answer

На нашем втором форуме затрагивался этот вопрос вот в этой теме http://forum.byhgalter.com/zbir-na-rozvitok-vinogradarstva-sadivnictva-i-hmelyarstva-hmelezbir-t210.html . Тема большая, но в ней как раз немного раскрывается этот вопрос. Приведу конкретно нужный нам текст.

Що є об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства?

Згідно статті 2 ЗУ «про Хмелярство» об’єктом оподаткування є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
У законодавстві не наведено визначення терміну виручка-товарооборот. Однак, є така собі Ухвала ВАСУ від 30.06.2009 №К-11798/07 (текст ухвали читайте тут), в якому суд при прийнятті рішення щодо відміни податкового повідомлення рішення щодо визначення грошового зобов’язання зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, застосовує визначення виручки, наведеного у пункті 13 П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» та пункту 8 П(С)БО 15 «Дохід».

На яку дату у платника податків виникають податкові зобов’язання? На дату відвантаження чи на дату отримання коштів?

У статті з ЗУ «про Хмелярство» є таке загадкове поняття, як виручка – товарооборот, значення якого не наведено у жодному нормативно-правовому документів країни. На думку ДПСУ, підтвердженням товарообороту є або відвантаження товарів або отримання виручки від реалізації алкогольних напоїв та пива. Тобто, фактично, мова йде про «правило першої події». Детальну відповідь ДПСУ на це питання читайте тут.
Ця позиція повністю суперечить позиції ВАСУ, викладеній в Ухвалі від 30.06.2009 №К-11798/07 (текст ухвали читайте тут), відповідно до якого для поняття виручка застосовується визначення, наведена у П(С)БО 3 та 15. Згідно вказаних П(С)БО:
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається в разі наявності всіх наведених нижче умов:
покупцеві передані ризики й вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію (товар, інший актив);
підприємство не здійснює надалі управління та контроль за реалізованою продукцією (товарами, іншими активами);
сума доходу (виручка) може бути достовірно визначена;
є впевненість, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигод підприємства, а витрати, пов’язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.
Нас в першу чергу повинно цікавити те, що покупцеві повинні бути передані всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію. Отже, для того, щоб називатися виручкою, товар повинен бути відвантажений покурцю.
Цікаво, що до 2011 року ДПСУ мало позицію, яка є аналогічною позиції ВАСУ. Що спричинило зміну позиції ДПСУ не відомо, оскільки Закон «про Хмелярство» як діяв так і діє та його норми у цій частині суттєво не змінювалися.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 26.06.2014 8:54 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]