Безкоштовні консультації з оподаткування > Сплата ЄСВ ФОПом з допомоги, отриманої по вагітності та пологам

Сплата ЄСВ ФОПом з допомоги, отриманої по вагітності та пологам

0
0

Доброго дня! Я ФОП, вийшла в декрет минулого тижня. Оформила соціальну допомогу по вагітності та пологам у Фонді соціального страхування. Кошти надійшли на спеціальний рахунок, відкритий у Приватбанку. Але виникла проблема з їх перерахунком на власну картку фізичної особи (інакшим шляхом я гроші зняти з рахунку банку не можу) через те, що за словами працівників банку я з отриманої мною суми від Фонду СС маю сплатити ЄСВ в розмірі 1/5 від даної суми ЗА ПЕРІОД ПЕРЕБУВАННЯ У ДЕКРЕТІ (тобто авансово на 4 місяці вперед). Податкова і Фонд кажуть, що це єресь і з цих коштів жодні податки вже не стягуються.
Підкажіть, де правда? Дякую за відповідь!

Сплата ЄСВ ФОПом з допомоги, отриманої по вагітності та пологам
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Вика Абрикосова (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 30.05.2016 8:48 дп
839 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! Одразу хочу Вас заспокоїти — свої декретні ви повинні отримати в повному обсязі. Дійсно, кошти з спеціального рахунку не перераховуються без сплати військового збору та податку на доходи фізичних осіб. Але відповідно до пп. 165.1.1 Податкового Кодексу України сума допомоги по вагітності та пологах не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тому з суми декретних лікарняних не утримується ані ПДФО, ані військовий збір. Отже, дії працівників банку неправомірні.
Діючим законодавством обов’язок нараховувати і сплачувати ЄСВ з суми лікарняних та декретних встановлений для роботодавців, але не для осіб, які отримують суми таких виплат безпосередньо від Фонду соціального страхування. Тому на суми лікарняних та декретних, які перераховуються фізичним особам-підприємцям, єдиний соціальний внесок не нараховується. Крім того, суми нарахувань на лікарняні, повинні сплачуватися з інших рахунків. Таким чином, банк не має жодних підстав не виплачувати Вам ці кошти.
Раджу Вам звернутися за допомогою до управляючого банком або взяти в фіскальній службі довідку про відсутність заборгованості по сплаті податків (але на мій погляд, це зайве). Адже правда на Вашому боці.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 31.05.2016 10:32 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend