Безкоштовні консультації з оподаткування > Розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняних

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняних

0
0

Добрий день, допоможіть будь ласка мені розрахувати мою середню заробітну плату, так як я щойно вийшла із відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Моя ситуація:
на роботу поступила 14.04.2008
з 21.03.2011-22.01.2014 — відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
23.01.2014-перший робочий день після відпустки
27-31.01.14 — лікарняний (догляд за дитиною)
3-7.03.14- лікарняний (догляд за дитиною)
19-28.03.14- лікарняний (догляд за дитиною)
Допоможіть порахувати період як мені рахувати період в якому розраховувати лікарняні у січні (2 дні відпрацьовано одразу після декретної відпустки,потім 5 днів-лікарняного)та березні

Як я рахувала:
Згідно до “Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням” затверджений Постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. N 1266 розрахунковим періодом для розрахунку середньої зарплати — 6 місяців повністю відпрацьованих;
абзац 5 пункту 4 цього Порядку говорить » Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в
яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова
непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами,
відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з
розрахункового періоду (приклад наведено у додатку 1).
Тобто, як я розумію — для розрахунку лікарняного у січні мені необхідно рахувати мій середній дохід за останні 6 місяців (повністю відпрацьовані) перед виходом у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
для розрахунку лікарняних у березні — необхідно враховувати заробітну плату за лютий так як він повністю відпрацьований + 5 місяців додекретних повністю відпрацьованих.

Як рахує бухгалтер мого підприємства — середню зарплату мені рахує по доходах сторонньої людини, яка працювала на моєму місці допоки я була в декреті — вважаю, що це безглуздя!!

Як консультує мене соцстрах — у січні середню зарплату мені розраховувати враховуючи лише 2 дні фактично відпрацьовані перед лікарняним — тобто 23 і 24 січня. Але я не розумію, чому мені розраховувати середню зарплату як особам які щойно поступили на роботу якщо я фактично тут працюю з 2008 року?

Здається все це зовсім несправедливим і не знаю де шукати правди…Буду дуже вдячна за відповідь… і чи зможуть вони мені перерахувати недоплачене, якщо я все таки зможу доказати своєї правди…?

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняних
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Natalya (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 04.04.2014 4:30 пп
9066 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Совершенно согласен со всеми приведенными в тексте вопроса аргументами и порядком расчета средней заработной платы. Единственное, что Вы забыли указать — это то, что в период трехлетнего ухода Вы находились в официальном отпуске, предусмотренном Законом Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 г. №504/96-ВР. На период такого отпуска хоть за Вами и сохранялось рабочее место (стаж не прерывался и юридически Вы находились в тудовых отношениях), но оплата производилась за счет средств государственного бюджета, а не предприятия. Зарплата же того человека, который работал на Вашем месте, вообще не имеет никакого отношения к Вам лично и не может применяться ни для каких расчетов.
Чтобы восстановить справедливость Вам необходимо обратиться в суд. Иски касающиеся заработной платы украинские суды принимают без уплаты государственной пошлины. Хотя подав в суд и доказав свою правоту, Вы, скорее всего, навсегда испортите отношения со своим работодателем и бухгалтерией, у которых кроме компенсация недоплаченного, появиться еще куча проблем в виде административных штрафов и внеплановых проверок.

Marked as spam
Сообщение от Dmitry77 (Вопросы: 4, Ответы: 1750)
Ответ на 10.04.2014 10:07 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend