Безкоштовні консультації з оподаткування > Розрахунок середньоденної заробітньої плати після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.

Розрахунок середньоденної заробітньої плати після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.

0
0

Підскажіть будь-ласка як та за який період розраховується середньоденна заробітня плата працівнику, який вийшов на роботу після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років і відразу звільняється за згодою сторін? Довідка про середньоденну заробітню плату потрібна в центр зайнятості для нарахування допомоги по безробіттю.

Розрахунок середньоденної заробітньої плати після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Ксения Бриская (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 13.12.2015 5:59 пп
1043 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Згідно п.7 Порядку «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» №1266 від 26.09.2001 р. для обчислення допомоги по безробіттю розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, для страхування на випадок безробіття середня заробітна плата обчислюється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на день розірвання трудового договору (п.9 Порядку 1266). Перебування у відпустці по догляду за дитиною відноситься до поважних причин відсутності на роботі та виключається з розрахункового періоду. Отже, якщо особа після закінчення відпустки по догляду за дитиною не відпрацювала жодного дня, то підставою для обчислення допомоги по безробіттю буде копія наказу про надання цієї відпустки та довідка з ПФУ за формою ОК-5. Оскільки період відпустки по догляду за дитиною включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску в довідці ОК-5 буде зазначений відповідний доход.
Якщо працівниця відпрацювала хоча б один день, в довідці до центру зайнятості потрібно вказати фактично нараховану заробітну плату.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 19.12.2015 11:18 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]