розрахунок оплати за невикористану відпустку« Вернутся к списку вопросов

Як розраховується оплата невикористаної відпустки жінці,яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною і звільняється?
Сообщение от Аннамель
Ответ на 15.08.2015 2:34 пп
0

Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати.
В Вашому випадку можливі два варіанти розрахунку. Розглянемо випадок коли жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною більше ніж дванадцять місяців. Відповідно п.4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ Від 08.02.1995 р. №100, в разі, якщо працівник не мав заробітку не за своєю виною, розрахунок проводиться виходячи з місячної тарифної ставки працівника. Тобто для визначення середньоденного заробітку потрібно установлену тарифну ставку помножити на 12 місяців та розділити на 355 календарних днів.
Якщо працівниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною менше року та протягом останніх дванадцяти місяців перед звільненням мала заробіток, то розрахунок проводиться виходячи з фактично нарахованої зарплати. При цьому згідно п. 2 Порядку 100 час, протягом якого жінка згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювала і за нею не зберігався заробіток, виключається з розрахункового періоду. Таким чином, середньоденна заробітна плата в цьому випадку обчислюється шляхом ділення фактично нарахованої зарплати на кількість календарних днів в періоді, коли жінка працювала.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 15.08.2015 10:52 пп