Безкоштовні консультації з оподаткування > Розрахунок лікарняних по вагітності і пологам, якщо жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років

Розрахунок лікарняних по вагітності і пологам, якщо жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня! Я офіційно працевлаштована ( працюю у приватного підприемця). На данний момент знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Не виходячи з цього декрета іду знову в декрет. Скільки декретних я маю отримати, якщо ставка на данний момент складае 1218 грн.? Бухгалтер зробила розрахунок і у неі вийшла сума 3835 грн., але звідки взялась така сума незрозуміло, адже згідно чинного законодавства декретні виплачуються у 100% розмірі. Згідно законодавства я повинна отримати 5041 грн.адже 1218:30,44=40,01 і 40,01*126=5041,26. Поясніть будь-ласка можливо я чогось не розумію. Дуже вдячна.

Marked as spam
Сообщение от Анюта Губаржевская (Вопросы: 3, Ответы: 4)
Ответ на 29.05.2015 6:56 дп
3093 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! Ви навели абсолютно вірний розрахунок допомоги по вагітності та пологах, а якими нормами користувалась Ваш бухгалтер важко зрозуміти. По перше, оскільки Ви знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною до трьох років страховий стаж для нарахування лікарняних Вам враховувався лише з 01.01.2015 р., тобто Ви не маєте шести місяців страхового стажу протягом року перед отриманням лікарняного. Згідно статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105-XIV застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах: допомога по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку. Отже розмір допомоги по вагітності та пологах не може бути менше ніж мінімальна заробітна плата. Крім того існує лист-роз’яснення Виконавчої дирекції ФСС з ТВП, згідно якого допомога не може бути менше ніж мінімальна незалежно від отриманого доходу та умов праці.
Зауважте, що з допомоги по вагітності та пологах утримується ЄСВ в розмірі 2%, тобто на руки ви повинні отримати 4940,43 грн.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 29.05.2015 5:55 пп
Додати коментар
0
Private answer

Ольга, справа в тому, що бухгалтер пояснила, що розрахунок вона робила в присутності і разом з працівниками фонду соціального страхування. І вони ій сказали, що з/п яка вказана в трудовому договорі /1220 грн./ іх не цікавить, а денна ставку яку потрібно рахувати складае 30 грн. 44 коп. /звідки взялась ця сумма невідомо/ і тому іх розрахунок виглядае як 30,44*126=3835,44

Marked as spam
Сообщение от Анюта Губаржевская (Вопросы: 3, Ответы: 4)
Ответ на 30.05.2015 12:09 пп
Додати коментар
0
Private answer

Вас вводять в оману. Я сама працівник Фонду і таку відповідь навряд чи могли дати. 30,44 -це середньомісячна кількість днів в розрахунковому періоді, а розрахунок робиться або зі ставки, яка діє на момент настання страхового випадку, або виходячи з мінімальної заробітної плати. якщо недостатньо страхового стажу.
Я раджу Вам звернутися особисто за поясненнями до ФСС з ТВП. Працівники фонду реагують на дії нерадивих бухгалтерів. Якщо Ви не доб’єтесь правди — звертайтеся на гарячу лінію Фонду.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 30.05.2015 12:21 пп
Додати коментар
0
Private answer

Велике Вам дякую. Я обов’язково звернусь у вівторок до ФСС з ТВП за допомогою. Підкажіть будь-ласка чи можна змінити розрахунок без присутності бухгалтера? Чи зміни повинна вносити саме вона?

Marked as spam
Сообщение от Анюта Губаржевская (Вопросы: 3, Ответы: 4)
Ответ на 30.05.2015 12:32 пп
Додати коментар
0
Private answer

Велике Вам дякую. Я обов’язково звернусь у вівторок до ФСС з ТВП за допомогою. Підкажіть будь-ласка чи можна змінити розрахунок без присутності бухгалтера? Чи зміни повинна вносити саме вона?

Marked as spam
Сообщение от Анюта Губаржевская (Вопросы: 3, Ответы: 4)
Ответ на 30.05.2015 12:32 пп
Додати коментар
0
Private answer

Велике Вам дякую. Я обов’язково звернусь у вівторок до ФСС з ТВП за допомогою. Підкажіть будь-ласка чи можна змінити розрахунок без присутності бухгалтера? Чи зміни повинна вносити саме вона?

Marked as spam
Сообщение от Анюта Губаржевская (Вопросы: 3, Ответы: 4)
Ответ на 30.05.2015 12:32 пп
Додати коментар
0
Private answer

На жаль, ви лише можете отримати консультацію. Всими фінансовими справами повинен займатися бухгалтер, або приватний підприємець, якщо бухгалтер не має права підпису.
Бажаю Вам успіху.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 30.05.2015 12:37 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]