Безкоштовні консультації з оподаткування > Робота під час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років.

Робота під час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років.

0
0

Жінка працювала в приватного підприємця і пішла в декрет. Зараз знаходиться в відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років. Чи може вона знаходячись у відпустці по догляду вийти на роботу або піти на роботу до іншого ПП або фірми? Чи не буде якихось санкцій збоку УСЗН?

Робота під час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років.
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Vasya (Вопросы: 1, Ответы: 2)
Ответ на 16.08.2016 6:01 дп
1337 просмотры
Додати коментар
-1
Private answer

Згідно статті 179 КЗпП за бажанням матері дитини (або іншої працюючої особи, яка фактично доглядає за дитиною) під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу. Водночас за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до статті 56 КЗпП на прохання жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
На прохання працівника, що має право на неповний робочий час, власник зобов’язаний встановити робочий час тієї тривалості, про яку просить працівник. Оскільки законодавством не визначено на скільки може бути скорочено робочий тиждень Ви маєте право самостійно визначити на скільки годин в тижні будете працювати менше. Але слід зазначити, що при праці на умовах неповного робочого часу Ви втрачаєте право на отримання лікарняних по догляду за хворою дитиною. Отримувати цю допомогу Ви зможете лише після досягнення дитиною трьох років.
Ви також маєте право перервати відпустку та вийти на повний робочий день. Ви повинні відповідний наказ надати в УСЗН. При цьому втратите право на отримання допомоги по догляду за дитиною до трьох років (якщо Ви її отримуєте).

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 20.08.2016 10:13 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]