Безкоштовні консультації з оподаткування > продажа недвижимости с видом на жительство

продажа недвижимости с видом на жительство

0
0

День добрый!
Такая вот ситуация ….
Я гражданин Украины постоянно проживаю здесь и получаю заслуженную пенсию.
Сейчас нахожусь в процессе оформления временного вида на жительство в Латвии.
На уровне слухов и первичной юр консультации меня предостерегают что если я получу вид на жительство в Европе а потом захочу продать какую нибудь свою недвижимость в Украине то может быть поставлено под сомнение мое резиденство и взыщут неописуемый налог. По этой ситуации возникают такие вот вопросы
1) Что является гарантом резиденства и какова точка его трансформации при оформлении видов на жительство в других государствах?
2)Сколько должны заплатить налога за продажу квартиры на сегодняшний день резиденты и какой налог будет если резиденство трансформировалось или утратилось
С благодарностью за ваш труд
Олег Валентинович

продажа недвижимости с видом на жительство
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от ОЛЕГ (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 26.11.2014 1:08 пп
1045 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Здравствуйте.

14.1.122. нерезиденти — це:
в) фізичні особи, які не є резидентами України;

14.1.213. резиденти — це:
в) фізична особа — резидент — фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа — громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого — четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим Кодексом, або її реєстрація як самозайнятої особи.

Также по данному вопросу есть письмо налоговой http://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=160#postid-190

По поводу налогообложения продажи недвижимости для резидентов и нерезидентов, то тут действуют следующие нормы:

Для резидентов:

172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Для нерезидентов:

172.9. Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно із цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Статья 167.1 предусматривает ставку 15 или 17%.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 28.11.2014 9:32 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend