Безкоштовні консультації з оподаткування > Постанова КМУ № 1266 від 26.09.2001 спорне питання

Постанова КМУ № 1266 від 26.09.2001 спорне питання

0
0

Я повинная піти скоро у декретну відпустку.
Постанова КМУ № 1266 від 26.09.2001, у Додатку 2 до Порядку вказана я к приклад Довідка про середню зарабітну плату (для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та у зв’язку з вагітністю та пологами.
В ній сказано: » Для допомоги по тимчасовій непрацездатності та у зв’язку з вагітністю і пологами середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення сумарної заробітної плати на кількість відпрацьованих робочих днів.

Я та розумію, що для обчислення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами береться дохід за останні 6 місяців та ділеться на фактично відпрацьованя дні, а потім помножаємо на 126.
Моя бухгалтерія мені намагається роз’яснити, що для обчислення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами береться дохід за останні 6 місяців та ділеться на календарні дні, а потім помножаємо на 126.
Питання : хто прав?

Постанова КМУ № 1266 від 26.09.2001 спорне питання
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Olha (Вопросы: 2, Ответы: 0)
Ответ на 11.11.2014 1:50 пп
2593 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Здравствуйте. Пример расчета помощи по беременности и родам есть в этой статье http://byhgalter.com/ru/rozraxunok-likarnyanix-2014-instrukciya-ta-prikladi/

Там используются календарные дни.

Также, в пукте 14 Порядка №1266 указано следующее:

14. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу, грошового забезпечення), з якої сплачувалися страхові внески:

на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ЗА СТРАХУВАННЯМ У ЗВ’ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ТА ВИТРАТАМИ, ЗУМОВЛЕНИМИ НАРОДЖЕННЯМ ТА ПОХОВАННЯМ) — за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності), для осіб, робочий час яких у зв’язку з особливостями умов праці не піддається точному обліку, для осіб, які робочий час розподіляють на свій розсуд (робота вдома, страховий агент тощо), та для добровільно застрахованих осіб та осіб, які сплачують єдиний податок за усіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» (приклад наведено у додатку 1). Для військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, календарні дні тимчасової непрацездатності і відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з розрахункового періоду не виключаються;

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 13.11.2014 7:36 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend