Безкоштовні консультації з оподаткування > орендна плата за землю

орендна плата за землю

« До попередньої сторінки
0
0

Фізична особа має договір оренди земельної ділянки для обслуговування жилого будинку з 2008р,та сплачує орендну плату за землю у сумі згідно договору. З 1 квітня 2014 року набуває чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 31.03.2014 №1166-VII, а саме Підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 викласти в такій редакції:
«288.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки». Тобто змінюються умови оренди землі. Ці зміни не внесені до діючого договору. З якого часу сплачувати орендну плату за новими умовами?

орендна плата за землю
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Natali (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 11.06.2014 7:33 пп
7779 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Здравствуйте. Я считаю, что это такой вопрос, на который очень трудно ответить без наличия официальных разъяснений налоговой службы. Их пока что не было, насколько мне известно.

Есть информация на сайте Волынского Министерства доходов и сборов (текст приводится ниже), в которой, говориться, что плательщики арендной плати должны подать уточняющие расчеты и платить на ставкам, установленным в НКУ. Если попробовать порассуждать логично, платить нужно за период начиная с даты вступления в силу закона.

Вот информация с сайта Волынского Миндоходов:

Орендарям землі варто потурбуватися про переукладення договорів оренди та скоригувати зобов’язання з плати за землю

30.04.2014

Оренда плата за землю не може бути меншою за 3 відсотки від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України щодо розміру плати за землю передбачає Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Зважаючи на той факт, що у договорах оренди землі, укладених до вступу у дію цього закону, сума плати за землю, як правило, значно нижча, фахівці ГУ Міндоходів Волині звертаються з проханням до орендарів переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх положення відповідно до вимог Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Звертаємо увагу, що мінімальний розмір орендної плати за землю вказаним законом визначено шляхом викладення підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 в новій редакції. Для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу «не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки».

Таким чином, ті волинські платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які орендують землі в т.ч. сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менші суми, ніж визначає ухвалений закон, а саме менше, ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земель (в тому числі за ріллю, сіножаті, пасовища тощо), повинні здійснити коригування грошових зобов’язань.

Не пізніше 20 травня 2014 року платники плати а землю повинні подати уточнюючі податкові декларації, у якій відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю

Прес-служба ГУ МІндоходів у Волинській області
http://vl.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/145111.html

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 12.06.2014 9:30 дп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend