Безкоштовні консультації з оподаткування > оренда фоп 2 група

оренда фоп 2 група

0
0

доброго вечора! ситуація типова: фоп на 2 групі має власне приміщення, в якому здійснює продаж товарів. також в цьому приміщенні здійснюється продаж алкогольних напоїв від фоп на загальній системі. фактично орендна плата за приміщення не платиться, поскільки фопи між собою родичі. Як мені можна залишитися на 2й групі?

чи підходять такі варіанти:
1) фоп 2 групи здає в оренду приміщення фоп 3 групи, який в свою чергу здає від свого імені приміщення фоп на загальній системі оподаткування?
2) чи може фоп 2 групи оформити договір позички з фоп на загальній системі оподаткування?
3) інший варіант???

2 питання: якщо фоп на 2 групі фактично не отримував орендної плати за минулий рік, то чи може він залишитися на цій системі оподаткування в наступному році?

оренда фоп 2 група
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 27.01.2014 9:47 пп
6915 просмотры
Додати коментар
1
Private answer

Здравствуйте.
Первый вариант законен с точки зрения налогового кодекса. Остается только найти предпринимателя третьей группы.
Второй вариант я бы назвала рисковыми операциями. Во первых, потому что есть риск, что налоговая при проверке может попробовать признать договор позички договором аренды с соответствующими последствиями. Во вторых (что не совсем страшно) обычная цена от договора аренды является доходом ФОПа на общей системе налогообложения.
Третий вариант, который я считаю самым безопасным, но немного более затратным. Фоп на второй группе сдает помещение в аренду как физ лицо (не предприниматель). В этом случае фоп на общей системе удерживает с суммы арендной платы 15% и платит их в бюджет за такое физ лицо.
По поводу второго вопроса. Я считаю что вы можете остаться на второй группе, если оформите договор от физ лица задним числом и сделаете выплату денег вконце года и перечислите 15% налога на доходы физических лиц в бюджет.

Marked as spam
Инна Кирсанова Сообщение от Инна Кирсанова (Вопросы: 0, Ответы: 24)
Ответ на 28.01.2014 7:01 дп
Додати коментар
1
Private answer

доброго дня! знайшла в статті:
»ФОП на загальній системі оподаткування. Для підприємця на загальній системі оподаткування не наступає ніяких податкових наслідків, оскільки вартість безоплатно отриманих послуг користування майном за договором позички не підпадає під визначення загального оподатковуваного доходу підприємця (виручка у грошовій та негрошовій формі), наведеного у пункту 177.2 ПКУ. Валових витрат за договором позички також не буде по причині його безоплатності.»

а чому я не можу оформити договір на безоплатне користування майном? я ж фактично не отримую коштів ні на розрахунковий рахунок, ні в касу. як податкова може довести, що це не позика, а оренда? дякую!

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 28.01.2014 9:42 дп
Додати коментар
1
Private answer

Может или не может налоговая что то доказать, это вопрос риторический. Как я написала до этого, такой вариант я считаю РИСКОВЫМ.
То есть есть РИСК, что налоговая обратить внимание. А может и не обратить.
Я не говорила вам, что вы этого сделать не можете. Вы можете оформить договор позички. Однако есть РИСК.

Marked as spam
Инна Кирсанова Сообщение от Инна Кирсанова (Вопросы: 0, Ответы: 24)
Ответ на 28.01.2014 10:26 дп
Додати коментар
1
Private answer

спасибо Вам БОЛЬШОЕ!

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 28.01.2014 12:22 пп
Додати коментар
1
Private answer

можна ще запитання? якщо ми оформлюємо договір позички, то чи може ФОП на загальній системі , який здійснює роздрібний продаж алкогольних та тютюнових виробів, вести свою діяльність в даному приміщенні згідно цього договору?

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 28.01.2014 12:24 пп
Додати коментар
1
Private answer

Я считаю, что имеет право. Так как в законодательстве нет ограничений. Главное, чтобы в у предпринимателя было зафиксировано право находиться в данном повышении.

Marked as spam
Инна Кирсанова Сообщение от Инна Кирсанова (Вопросы: 0, Ответы: 24)
Ответ на 28.01.2014 12:59 пп
Додати коментар
1
Private answer

чи потрібно договір позички на частину нежитлового приміщення (26м2)затверджувати нотаріально?

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 28.01.2014 1:10 пп
Додати коментар
1
Private answer

В статье 828 Гражденского кодекса требования нотариального оформления нет.
Стаття 828. Форма договору позички
1. Договір позички речі побутового призначення між фізичними особами може укладатися усно.
2. Договір позички між юридичними особами, а також між юридичною та фізичною особою укладається у письмовій формі.
3. Договір позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у формі, яка визначена відповідно до статті 793 цього Кодексу.
4. Договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), в якому хоча б однією стороною є фізична особа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Marked as spam
Инна Кирсанова Сообщение от Инна Кирсанова (Вопросы: 0, Ответы: 24)
Ответ на 28.01.2014 2:20 пп
Додати коментар
1
Private answer

доброго вечора! ще один нюанс. я, як фоп на єп 2 групи, чи можу здавати в оренду приміщення єдинщику , а частину приміщення — за договором позики? дякую!

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 28.01.2014 9:16 пп
Додати коментар
1
Private answer

Здравствуйте. Единщику вы имеете право сдавать в аренду. Сдавать часть помещения одному арендатору, а часть второму, тоже никто не запрещает.

Marked as spam
Иван Красильников Сообщение от Иван Красильников (Вопросы: 1, Ответы: 24)
Ответ на 29.01.2014 8:14 дп
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! мається на увазі одному фоп на єдиному податку — оренда частини приміщення, а іншому фоп на загальній системі оподаткування — договір на безоплатне користування нежитловим приміщенням, тобто договір позики. при цьому чи можу я залишатися фоп на єп 2 групи? дякую!

Marked as spam
Сообщение от varshin (Вопросы: 1, Ответы: 6)
Ответ на 29.01.2014 2:27 пп
Додати коментар
0
Private answer

Можете, но как уже говорили ниже, есть риск со стороны налоговой.

Marked as spam
Иван Красильников Сообщение от Иван Красильников (Вопросы: 1, Ответы: 24)
Ответ на 29.01.2014 3:07 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend