Безкоштовні консультації з оподаткування > Оплата лікарняного листа

Оплата лікарняного листа

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня.
Як проводиться оплата лікарняного листа якщо я за основним місцем роботи в дикретній відпустці? Лікарняний лист поданий вчасно в установу, де працюю сумісником, сьогодні по проходженні 2 тижнів після подачі лікарняного бугалтерія повідомила мене про те що оплачувати даний лікарняний вони не будуть так як не знають як))))

Оплата лікарняного листа
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от kissyta (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 19.02.2016 10:21 дп
1040 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! Дійсно, з оплатою Вашого лікарняного виникають деякі питання. Якщо я правильно Вас зрозуміла, то Ви перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. І навіть, якщо Ви вийшли на роботу, то згідно діючого законодавства Ви не маєте права на отримання допомоги за лікарняним листком в разі, якщо перебували на лікарняному по догляду за хворою дитиною.
Якщо хворіли безпосередньо Ви, то лікарняний Ви маєте отримати. Відповідно до статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Оскільки Ви надали до бухгалтерії оригінал листка, то підстави для відмови в нарахуванні допомоги відсутні.
Період перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу, тому у бухгалтерів не повинно виникнути запитань з розрахунку допомоги. Відповідно до п.30 Порядку 1266 для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності розрахунковий період визначається окремо за основною роботою та окремо за сумісництвом. Тобто Вам повинні розрахувати допомогу виходячи з фактично нарахованої заробітної плати за дванадцять місяців перед настанням страхового випадку.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 21.02.2016 4:17 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend