Безкоштовні консультації з оподаткування > нарахування по вагітності і пологах менше 25% від прожиткового мінімуму

нарахування по вагітності і пологах менше 25% від прожиткового мінімуму

0
0

Згідно закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» ст9: Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у
розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії,
грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не
менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового
мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.
25% у липні 2014 року: від 1218 грн=304,50

Згідно нарахування допомоги по вагітності та пологах отримала за 126 днів 1142 грн 82 коп. Тому що середньоденна заробітня плата згідно розрахунку по лікарняному листу від 08.07.2014 складає 9,07

за липень допомогу нарахували в сумі 281,17 тощо.

Чому виплатили менше забезпеченого законом 25%?
Куди звертатися для перерахування (якщо можливе)?
Якщо є два документи: Постанова Кабінету Міністрів України та Роз’яснення Мінпраці в газеті «Праця і зарплата»-який з документів є переважальним для розрахунку середньоденної заротньої плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах?

додаткове питання: повинна була вийти на роботу 26.05.2014р. підприємець сказав, що на роботу не потрібно виходити оскільки є накопичена відпустка до моменту отримання листа непрацездатності. після передачі листа непрацездатності з’ясувалося, що відпустка замість 37 днів складала 9 днів, а інші не враховуються оскільки підприємство змінило форму власності (був Зат РК Евротек став ТзОВ Альянс Маркет). Тобто мені поставили відпустку з 21.06-29.06 по Альянс Маркет, але при розрахунку середньоденної заробітньої плати взяли дохід за 9 днів: 335грн52 /30+7 календарних днів(з 26.05). Тому середньоденна з/п =9,07.
Куди написати, щоб довести: з вини роботодавця мені невірно розрахували середньоденну з/п, а Голосіїська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення підтвердила вірність розрахунків спираючись на роз’яснення мінпраці проти ЗУ та Порядку Кабміна «1266».

нарахування по вагітності і пологах менше 25% від прожиткового мінімуму
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Надежда (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 24.12.2015 7:35 пп
806 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

На жаль, порадувати Вас нічим. По-перше, дія закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» не поширюються на Ваш випадок. Цей закон передбачає виплату допомоги по вагітності непрацюючим жінкам, яка виплачується на підставі довідок з лікарні управлінням соціального захисту населення. Оскільки Ви на момент отримання лікарняного листа працювали та були застрахованою особою, лікарняний лист повинен виплачувати роботодавець за рахунок коштів ФСС з ТВП. Допомога по вагітності повинна розраховуватися на підставі ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» №2240-ІІІ від 18.01.2001, який діяв до 31.12.2014 р. та на підставі Порядку 1266. Законодавство, яке було чинним на той період, передбачало нарахування допомоги виходячи з фактично нарахованого доходу. Отже, наскільки я можу судити, ніяких порушень законодавства при розрахунку допомоги не було.
Але існує ще один момент. Мені не зовсім зрозуміла ситуація з ЗАТ РК Евротек та ТзОВ Альянс Маркет. Якщо одне підприємство правонаступник іншого, а працівники були звільнені з одного підприємства та переведені на інше (зауважте – ПЕРЕВЕДЕНІ), то для розрахунку Вашого лікарняного потрібно було брати доход за шість місяців сумарно за обома підприємствами. Якщо це так, то раджу Вам звернутися за допомогою до юриста. Якщо в Вашій трудовій книжці відсутній запис про переведення, то не витрачайте нерви – лікарняний Вам був нарахован вірно.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 28.12.2015 7:45 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend